pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Cudowne źródełka w Polsce

Dane szczegółowe:
Wydawca: Smak Słowa
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 128 s.
Wymiar: 210x300 mm
EAN: 9788365758170
ISBN: 978-83-6575-817-0
Data: 2019-07-15
30.29  31.76  1.47 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Cudowne źródełka w Polsce - Monika Karolczuk - opis książki:

Pierwsza w Polsce zbiorcza publikacja na temat cudownych źródełek przybliża miejsca, które często mają duże znaczenie dla duchowej, religijnej, a także fizycznej kondycji Polaków. Album jest dziełem pionierskim, jedynym na rynku książki, który temat źródełek opracowuje w tak obszerny i wszechstronny sposób. Zamieszczono tu obszerne opisy i fotografie 120 źródełek z różnych stron naszego kraju, z którymi związane są relacje i opowieści o uzdrowieniach i innych wydarzeniach o charakterze nadprzyrodzonym.
Dzieło ma znaczące walory krajoznawcze i edukacyjne, cenne zarówno dla młodzieży, jak i osób dorosłych. Zamieszczono tu liczne barwne mapy z zaznaczonymi miejscami, gdzie znajdują się opisywane źródełka: mapę Polski, trzy mapy województw, w których występuje najwięcej źródełek (małopolskie, podkarpackie, podlaskie) oraz 120 niewielkich map z fragmentami kraju stanowiącymi okolice poszczególnych źródełek. Z reguły źródełka usytuowane są obok świątyń: sanktuariów, kościołów lub kaplic. Każde z tych miejsc zostało w niniejszej publikacji szczegółowo omówione i przedstawione na barwnych fotografiach.
Tradycja przypisuje niektórym źródłom związek z ważnymi wydarzeniami w dziejach naszej Ojczyzny oraz ze znanymi postaciami, jak Marysieńka Sobieska (związana z historią cudownego źródełka w Krasnobrodzie) czy znane postacie polskiej kultury, jak Stefan Żeromski czy Zygmunt Krasiński. Cudowne źródełka są także ważnym elementem kultury ludowej i ciągle żywych regionalnych tradycji. Piękne legendy opisujące wydarzenia związane z cudownymi źródełkami są dowodem nie tylko ogromnej wiary, ale i bogatej ludowej wyobraźni.

Książka „Cudowne źródełka w Polsce” - oprawa twarda - Wydawnictwo Smak Słowa.

Książka posiada 128 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Cudowne źródełka w Polsce"
Monika Karolczuk - autor m.in.:
Polska. Skarby przyrody - okładka książki
Polska. Skarby przyrody Monika Karolczuk;
Produkty podobne:
Kraków (wersja niem.) - okładka książki
Kraków (wersja niem.) Grzegorz Rudziński
Przewodnik po Ziemi Wałbrzyskiej - okładka książki
Przewodnik po Ziemi Wałbrzyskiej Anna Będkowska-Karmelita