pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Corto Maltese. Tom 4. Przygody celtyckie
Tytuł książki:

Corto Maltese. Tom 4. Przygody celtyckie

Autor książki:

Hugo Pratt

Dane szczegółowe:
Wydawca: Egmont
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 136 s.
Wymiar: 216x285 mm
EAN: 9788328116863
ISBN: 978-83-2811-686-3
Data: 2017-12-04
62.15 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Czwarty tom historii przygodowej o awanturniku Corto Maltese składa się z sześciu opowieści, rozgrywających się w Europie w latach 1917-1918. Corto przybywa z Ameryki Południowej do Wenecji, aby odnaleźć stare dokumenty, mogące wyjaśnić zagadkę położenia Eldorado. Potem angażuje się w poszukiwanie złota obalonych władców Czarnogóry. Następnie w Dublinie wspiera irlandzkich powstańców walczących z brytyjskimi okupantami. Zaraz potem trafia do południowej Anglii, gdzie król baśniowych elfów szykuje się, by stawić czoło inwazji stworów z germańskich mitów. W końcu Maltese dociera do Francji, by przeżyć kolejne przygody, z których jedna jest związana z asem niemieckiego lotnictwa, Czerwonym Baronem. Liczącą dwanaście tomów serię o przygodach marynarza włóczęgi i romantycznego awanturnika stworzył słynny włoski scenarzysta i rysownik Hugo Pratt (1927-1995), znany polskiemu czytelnikowi ze znakomitych albumów Indiańskie lato czy El Gaucho.

Cykl Corto Maltese jest obecnie uznawany za klasykę komiksu europejskiego. Pierwszy album serii pt. Opowieść słonych wód zdobył w 1976 roku prestiżową nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Angouleme w kategorii najlepszy komiks realistyczny.

Książka "Corto Maltese. Tom 4. Przygody celtyckie" - Hugo Pratt - oprawa twarda - Wydawnictwo Egmont. Książka posiada 136 stron i została wydana w 2017 r. Cena 62.15 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Hugo Pratt - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Arq. Tom 3 - okładka książki

Arq. Tom 3

Andreas Martens
Star Wars. Mroczne Widmo - okładka książki

Star Wars. Mroczne Widmo

Alessandro Ferrari, Creative Studio Kawaii, Davide Turotti
Sherlock Holmes i podróżnicy w - okładka książki

Sherlock Holmes i podróżnicy w czasie. Tom 1....

Sylvain Cordurie, Vladimir Krstić-Laci
Produkty podobne: