pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Córka głosu. Księga życia Hili Campos
Tytuł książki:

Córka głosu. Księga życia Hili Campos

Autor książki:

Agnieszka Wojdowicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Nasza Księgarnia
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 416 s.
Wymiar: 135x204 mm
EAN: 9788310132109
ISBN: 978-83-1013-210-9
Data: 2018-02-13
27.40  39.90  12.5 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Jest rok 1597. W chrześcijańskiej Wenecji Żydzi żyją za murami getta, a za przywilej praktykowania swojej wiary odwdzięczają się wiernością wobec Republiki i poszanowaniem jej praw. Na galeonie handlowym kupiec Menachem Campos wypływa do Stambułu, Hila, jego córka, szykuje się do zaślubin, a młoda synowa spodziewa się narodzin upragnionego syna. Los zdaje się im sprzyjać, lecz do czasu, bo gdy z morza nadchodzą tragiczne wieści, żydowską Wenecją wstrząsają pogłoski o tajemniczych znakach - zwiastunach prześladowań i klęsk?
"Księga życia Hili Campos" to porywająca trylogia opowiadająca o burzliwych dziejach sefardyjskich Żydów, wygnanych w 1492 roku z Hiszpanii edyktem króla Ferdynanda i królowej Izabeli. Pragnienie znalezienia nowej ojczyzny wiedzie ród Camposów do najpotężniejszych państw szesnastowiecznej Europy, a niekończącym się peregrynacjom przyświeca idea "citta ideale" - miasta idealnego. Czy to możliwe, że nazywa się ono Zamość??
Agnieszka Wojdowicz - autorka powieści dla dorosłych i młodzieży. Od lat zakochana w Krakowie, w jego historii i architekturze, wielbicielka malarstwa prerafaelitów, wszelkich form sztuki użytkowej oraz górskich wycieczek. Dzieli dom z dwiema udomowionymi tygrysicami: Kropką i Mufką.

Książka "Córka głosu. Księga życia Hili Campos" - Agnieszka Wojdowicz - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Nasza Księgarnia. Książka posiada 416 stron i została wydana w 2018 r. Cena 27.40 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Agnieszka Wojdowicz - autor m.in.:
Produkty podobne: