pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Córka Ewy

Autor książki:

Honore de Balzac

Dane szczegółowe:
Wydawca: MG
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 150 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788377794449
ISBN: 978-83-7779-444-9
Data: 2018-02-09
24.82 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Nazwisko Balzaka, dla współczesnych, było przede wszystkim mianem spowiednika serc i dusz kobiecych, człowieka, który, jak nikt przed nim, zrozumiał i zanalizował kobietę, podchwycił ją i uwiecznił w jej wielkości i małostkach, jej prawdzie i kłamstwach, i stworzył cały orszak niezapomnianych postaci kobiecych.

Żona zaczęła w końcu znajdować pewną monotonię w tak dobrze urządzonym Edenie. Doskonałe szczęście pierwszej kobiety w raju ziemskim przyprawiło ją o mdłości, jakie sprawia zbyt długie sycenie się słodyczami, i obudziło w hrabinie pragnienie, jak u Rivarola podczas lektury Floriana, aby spotkać jakiegoś wilczka wśród tej pasterskiej idylli. Oto, jak się zdaje, wiekuiste znaczenie symbolicznego węża, do którego Ewa zwróciła się prawdopodobnie z nudów. Morał ten wyda się może nieco śmiały w oczach protestantów, którzy biorą Genezę bardziej na serio niż sami Żydzi. Ale położenie pani de Vandenesse da się wytłumaczyć bez figur biblijnych: czuła w duszy olbrzymią niezużytą siłę, szczęście nie sprawiało jej cierpienia, spełniało się bez trosk i niepokojów, nie drżała o jego utratę, objawiało się co rano w tym samym niebieskim kolorze, z tym samym uśmiechem, z tym samym miłym słowem. Żaden powiew, nawet zefiru, nie marszczył tego czystego jeziora: pragnęłaby nieco sfalować tę taflę.

Książka "Córka Ewy" - Honore de Balzac - oprawa twarda - Wydawnictwo MG. Książka posiada 150 stron i została wydana w 2018 r. Cena 24.82 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.