pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Commando

Autor książki:

Jarosław Rybak

Dane szczegółowe:
Wydawca: CreatioPR
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 224 s.
EAN: 9788393265855
ISBN: 978-83-9326-585-5
Data: 2021-06-28
28.60  40.00  11.4 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Nieznana historia 62 Kompanii Specjalnej Wojska Polskiego
- Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967-1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności!
- Sprawdź, jakie zadania komandosi mieli wykonywać na wojnie Układu Warszawskiego z NATO.

- Dowiedz się, dlaczego zakładano, że po przerzucie kilkaset kilometrów na tyły przeciwnika mieli szansę przeżyć od trzech do najwyżej pięciu dni.

- Odkryj, co robili na wojnie w Wietnamie, w czasie interwencji w Czechosłowacji, podczas stanu wojennego. Gdzie na Dolnym Śląsku szukali złota Hitlera
- Poznaj fakty o morderczej służbie i szkoleniu, które obecnie skończyłyby się skandalami w mediach i zarzutami w prokuraturze.

Autorem jest Jarosław Rybak, który prawie od 25 lat zajmuje się polskimi siłami specjal-nymi. W jego dorobku są popularne książki o jednostce GROM, komandosach z Lublińca i innych formacjach specjalnych.

To pierwszy dziennikarz wyróżniony Odznaką Honorową GROM (2004 r.), Odznaką Pamiątkową Stowarzyszenia 62. Kompanii Specjalnej (2007 r.) oraz Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca (2011 r.).

St. chor. sztab. rez. Mieczysław Kopacz, dowódca grupy specjalnej płetwonurków w 62. Kompanii Specjalnej (1986-1992), płetwonurek bojowy w jednostce GROM (1992-1998), właściciel Agencji Commando (od 2000 r.):
Świat się zmienił, ale do naszych archiwów znowu sięgają sztabowcy Wojsk Specjalnych. W 62. przygotowywaliśmy się bowiem do prowadzenia operacji na terenie Polski, która będzie okupowana przez przeciwnika.

Z czasem zrezygnowano z tego zadania, zakładając, że Polsce nie grozi wojna. Gdy jednak Rosja zajęła Krym i wznieciła wojnę na Ukrainie, nasi młodsi koledzy znowu ćwiczą takie scenariusze. W Bolesławcu służyłem w wyjątkowej formacji. Nie zważając na przestarzałe przepisy, z własnej inicjatywy nowocześnie się szkoliliśmy, usprawnialiśmy wyposażenie. Dzięki temu mogliśmy potem tworzyć nowoczesne specoddziały, takie jak GROM czy Jednostka Wojskowa Komandosów.

Jarosław Rybak, autor książki:
Wspomnienia komandosów są tak nieprawdopodobne, że dziś trudno w nie uwierzyć. Do tego zdjęcia kiepskiej jakości, wykonywane po kryjomu, wywoływane w amatorskich warunkach. Dlatego wydawać by się mogło, że historia kompanii z Bolesławca nie wzbudzi zainteresowania Czytelników. Tymczasem ukazuje się już trzecie wydanie książki o polskich komandosach służących w czasach Układu Warszawskiego oraz w pierwszych latach po rozpadzie sojuszu z Moskwą. Od 1997 r. piszę o polskich jednostkach specjalnych, mogę więc stwierdzić, że ta z Bolesławca jest wyjątkowa. Żadne inne środowisko sił specjalnych nie zostało tak mocno scementowane ciężką służbą wojskową i charyzmatycznym dowódcą.

Dzięki tej książce Czytelnik zrozumie na czym polega budowa zespołu, który wykona najtrudniejsze zadania i przetrwa dekady po rozwiązaniu jednostki.

Książka "Commando" - Jarosław Rybak - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo CreatioPR. Książka posiada 224 stron i została wydana w 2021 r. Cena 28.60 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Jarosław Rybak - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Lodołamacz - okładka książki

Lodołamacz

Wiktor Suworow
Be emociju. Lenku ir lietuviu dialogas - okładka książki

Be emociju. Lenku ir lietuviu dialogas apie Józefą...

Danuta Jastrzębska-Golonkowa, Alvydas Nikžentaitis, Włodzimierz Suleja, Tadeusz Wolsza (red.)
Sekrety Dolnego Śląska - okładka książki

Sekrety Dolnego Śląska

Mariusz Szylak
Nasi sąsiedzi - Żydzi. Z dziejów - okładka książki

Nasi sąsiedzi - Żydzi. Z dziejów relacji polsko-żydowskich...

Agnieszka Dziarmaga, Dorota Koczwańska-Kalita, Edyta Majcher-Ociesa (red.)
Sekrety Gdyni cz. 2 - okładka książki

Sekrety Gdyni cz. 2

Aleksandra Tarkowska
Krucjata generałów - okładka książki

Krucjata generałów

Henryk Piecuch
Produkty podobne:
72 godziny - okładka książki

72 godziny

Andrzej Kruczyński