pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Comanche 1. Red Dust - okładka książki
Comanche 1. Red Dust pozycja dostępna
Comanche 3. Wilki w Wyoming - okładka książki
Comanche 3. Wilki w Wyoming pozycja dostępna
Księgarnia »
Książki »
»
Comanche 6. Buntownicza furia
książka:

Comanche 6. Buntownicza furia

Dane szczegółowe:
Wydawca: Prószyński
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 48 s.
Wymiar: 240x320 mm
EAN: 9788380970489
ISBN: 978-83-8097-048-9
Data: 2017-05-18
Cena wydawcy: 39.90 złpozycja niedostępna

Comanche 6. Buntownicza furia - opis książki:

Red Dust został zastępcą szeryfa w Greenstone Falls. Kiedy szykuje się na powitanie znanego fotografa, musi aresztować dwóch pijanych Indian, którzy narozrabiali w mieście. Nie wynika z tego nic dobrego. W tym samym czasie Comanche przychodzi z pomocą mieszkańcom rancza Stuartów, zaatakowanych przez Indian. Wygląda na to, że wódz Samotny Ogień zdecydował się na wkroczenie na ścieżkę wojenną przeciw białym. Dołączyli do niego inni buntownicy, którzy chcą odzyskać zagarnięte przez przybyszów ziemie przodków.

Comanche ukazywały się w Belgii i Francji od 1972 roku, a ostatni tom pierwszego cyklu wydano w 1983 roku. Hermann będący ówcześnie wschodzącą gwiazdą komiksu frankofońskiego tym właśnie tytułem wywalczył sobie miejsce wśród najważniejszych twórców komiksu europejskiego. W 2016 roku fakt ten został ukoronowany przyznaniem Hermannowi Grand Prix Festiwalu w Angouleme. Wydawnictwo Komiksowe od kilku lat proponuje czytelnikom komiksy Hermanna - serie "Wieże Bois-Maury", "Bois-Maury" oraz cztery pojedyncze tomy komiksów - Staruszek Anderson, Stacja 16, Bez przeznaczenia (sc. Yves H.) i Krwawe gody (sc. Jean Van Hamme) to komiksy, które powinien znać każdy miłośnik europejskiego komiksu.

Autorem scenariusza jest Greg (właśc. Michel Régnier, 1931-1999), jeden z najwybitniejszych scenarzystów komiksowych, autor scenariuszy m.in. do serii komiksów o Spirou, we Francji najbardziej znany dzięki serii "Achille Talon", redaktor naczelny magazynu "Tintin" oraz dyrektor literacki wydawnictwa Dargaud. Pracował m.in. z André Franquin, Eddy m Paapem, Alberto Uderzo i René m Goscinnym. Szacuje się, że był współtwórcą ponad 250 albumów.

Książka „Comanche 6. Buntownicza furia” - oprawa twarda - Wydawnictwo Prószyński.

Książka posiada 48 stron i została wydana w 2017 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Comanche 6. Buntownicza furia"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Comanche 3. Wilki w Wyoming - okładka książki
Comanche 3. Wilki w Wyoming Hermann Huppen, Greg
Barakuda. Tom 1. Niewolnicy - okładka książki
Barakuda. Tom 1. Niewolnicy Jean Dufaux-Jeremy