pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Durango. Dni gniewu
Durango. Dni gniewu 32.98 zł pozycja dostępna!
książka:

Comanche 3. Wilki w Wyoming

Dane szczegółowe:
Wydawca: Prószyński
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 48 s.
Wymiar: 241x318 mm
EAN: 9788380693364
ISBN: 978-83-8069-336-4
Data: 2016-10-28
Cena wydawcy: 39.90 złpozycja niedostępna

Comanche 3. Wilki w Wyoming - Hermann Huppen, Greg - opis książki:

Drugi tom klasycznej komiksowej sagi westernowej autorstwa Grega i Hermanna.

W chwili gdy załoga rancza "Trzy Szóstki" szykuje się do przepędzenia na pobliską stację kolejowej pierwszego stada bydła, na ranczu pojawiają się nieoczekiwani goście: grupa wojowniczych Czejenów domaga się przekazania im stada, aby zaspokoić głód plemienia, które od dawna czeka na obiecane dostawy żywności z Biura do spraw Indian. Aby zapobiec wojnie z Indianami i ocalić życie Comanche, Red Dust zostaje zmuszony do dostarczenia przewidzianej traktatami żywności. Jednak wśród białych znajdują się tacy, dla których krwawy konflikt byłby świetną okazją do pozbycia się z okolicy coraz lepiej prosperującego rancza...

Pełen dramatycznych spięć i gwałtownych zwrotów akcji scenariusz Grega znalazł w tym komiksie świetne wizualne dopełnienie w dynamicznych i pełnych epickiego rozmachu rysunkach Hermanna.

Comanche ukazywały się w Belgii i Francji od 1972 roku, a ostatni tom pierwszego cyklu wydano w 1983 roku. Hermann będący ówcześnie schodzącą gwiazda komiksu frankofońskiego tym właśnie tytułem wywalczył sobie miejsce wśród najważniejszych twórców komiksu europejskiego. W 2016 roku fakt ten został ukoronowany przyznaniem Hermannowi Grand Prix Festiwalu w Angouleme. Wydawnictwo Komiksowe od kilku lat proponuje czytelnikom komiksy Hermanna - serie "Wieże Bois-Maury", "Bois-Maury" oraz cztery pojedyncze tomy komiksów - Staruszek Anderson, Stacja 16, Bez przeznaczenia (sc. Yves H.) i Krwawe gody (sc. Jean Van Hamme) to komiksy, które powinien znać każdy miłośnik europejskiego komiksu.

Autorem scenariusz jest Greg (właśc. Michel Régnier, 1931-1999), jeden z najwybitniejszych scenarzystów komiksowych, autor scenariuszy m.in. do serii komiksów o Spirou, we Francji najbardziej znany dzięki serii "Achille Talon", redaktor naczelny magazynu "Tintin" oraz dyrektor literacki wydawnictwa Dargaud. Pracował m.in. z André Franquin, Eddy m Paapem, Alberto Uderzo i René m Goscinnym. Szacuje się, że był współtwórcą ponad 250 albumów.

Książka „Comanche 3. Wilki w Wyoming” - oprawa twarda - Wydawnictwo Prószyński.

Książka posiada 48 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Comanche 3. Wilki w Wyoming"
Hermann Huppen, Greg - autor m.in.:
Bernard Prince. Księga 2 - okładka książki
Bernard Prince. Księga 2 Hermann, Greg;
Wieże Bois-Maury. Tom 10 - okładka książki
Wieże Bois-Maury. Tom 10 Hermann Huppen;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Hugo - okładka książki
Hugo Bernard Dumont
Lucky Luke. Dyliżans - okładka książki
Lucky Luke. Dyliżans Rene Goscinny
Lucky Luke. Sarah Bernhardt - okładka książki
Lucky Luke. Sarah Bernhardt Xavier Fauche, Jean Leturgie