pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Cognitive and Psychological Aspects of Interpreting
Tytuł książki:

Cognitive and Psychological Aspects of Interpreting

Autor książki:

Marcin Walczyński

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 140 s.
Wymiar: 167x235 mm
EAN: 9788322935606
ISBN: 978-83-2293-560-6
Data: 2017-05-15
32.10  34.65  2.55 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 14 dni

Cognitive and Psychological Aspects of Interpreting - Marcin Walczyński - opis książki:

Przekład ustny jest taką formą przekładu, w której - oprócz transferu języka źródłowego na język docelowy - dochodzi do wielu procesów kognitywnych oraz psychologicznych, mogących oddziaływać na jakość wygenerowanego przez tłumacza ustnego przekładu. W tomie zebrano prace badaczy, które poruszają zagadnienia związane z kognitywnymi i psychologicznymi aspektami przekładu ustnego. W związku z tym autorzy omawiają takie zagadnienia, jak kognitywna faza przygotowania do procesu przekładu ustnego, aspekty kognitywne przekładu ustnego w postępowaniu karnym, kognitywne i psychologiczne aspekty przekładu a vista, procesy kognitywne w przekładzie z języka drugiego (tzn. język B) na język trzeci (tzn. język C), rola i znaczenie kreatywności w procesie przekładu ustnego, stres i sposoby radzenia sobie z nim w procesie tłumaczenia ustnego, zagadnienie wielozadaniowości i pamięci roboczej w przekładzie ustnym czy w końcu wykorzystanie pomocy wizualnych i ich rola w kształceniu tłumaczy symultanicznych.

Jak pokazują autorzy rozdziałów, działanie czynników kognitywnych i psychologicznych na jakość przekładu ustnego jest widoczne nie tylko w różnych aspektach produkcji językowej (np. błędy w wymowie, błędne zastosowanie gramatyki i słownictwa), lecz także w radzeniu sobie z takimi problemami, jak retencja treści tekstu źródłowego, obniżona koncentracja, stres czy budowanie treści tekstu docelowego z pominięciem nieuchwyconych treści w języku źródłowym itp.

Książka „Cognitive and Psychological Aspects of Interpreting” - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego. Książka posiada 140 stron i została wydana w 2016 r. Cena 32.10 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Cognitive and Psychological Aspects of Interpreting"
Marcin Walczyński (red.) - autor m.in.:
Produkty podobne:
Draw-a-family test in psychological - okładka książki
Draw-a-family test in psychological research Bogusława Lachowska, Mariola Łaguna
Neurokognitywistyka rozwoju. Wprowadzenie - okładka książki
Neurokognitywistyka rozwoju. Wprowadzenie Mark H. Johnson, Michelle de Haan