pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Co się stało? Wielkie plamy

Dane szczegółowe:
Wydawca: WIDNOKRĄG
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 32 s.
Wymiar: 195x195 mm
EAN: 9788394730956
ISBN: 978-83-9473-095-6
Data: 2018-04-19
14.66 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Każdemu zdarza się coś zabrudzić, a czasami plamy pojawiają się w naszym otoczeniu jakby same. Tak też się zdarza! Wielkie plamy - to sporo brudu i dużo śmiechu.

Kto jak kto, ale dzieci są z plamami za pan brat - z reguły tworzą ich dużo i się nimi nie przejmują! I słusznie, bo większość da się bez trudu wyczyścić. A często z takiej plamy można się uśmiać do łez lub nawet być z niej dumnym, bo plamy oznaczają, że mały człowiek się czegoś nowego nauczył, albo przynajmniej próbował.

Książka z dużą dozą humoru traktuje o brudnych sprawach, które każde dziecko i rodzic tak dobrze znają. Warto razem na wesoło zastanowić się, skąd się biorą różne plamy i czy da się ich unikać!
W tej książce historia dzieje się niejako poza kadrem. Każde zdanie i ilustracja pokazują finał pewnej sytuacji, stanowią odrębną historię, którą można sobie dopowiedzieć i dowolnie rozwinąć, wspaniale się przy tym bawiąc. Z pewnością każdy mógłby dorysować kilka swoich przygód.

Wspólne czytanie to świetna okazja do poruszenia z dzieckiem trudnych tematów. Prosta i naprawdę zabawna forma opowieści zachęca do przyjrzenia się własnym niepowodzeniom i pogodzenia się z faktem, że czasem coś się nie udaje, a czasem udaje, tylko później trzeba posprzątać.

Wymowne ilustracje i zabawne, pisane dużą czcionką komentarze sprawiają, że dziecko może odkrywać opowiedziane historyjki zarówno samodzielnie lub z rodzicami.

Książka "Co się stało? Wielkie plamy" - Karolina Lijklema, Hans Lijklema - oprawa twarda - Wydawnictwo WIDNOKRĄG. Książka posiada 32 stron i została wydana w 2018 r. Cena 14.66 zł. Zapraszamy na zakupy!