pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Księgarnia »
Książki »
»
Co nam daje równość? Wpływ równości płci na jakość życia i rozwój...
książka:

Co nam daje równość? Wpływ równości płci na jakość życia i rozwój społeczny w Polsce

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 234 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788323345343
ISBN: 978-83-2334-534-3
Data: 2019-02-18
Cena wydawcy: 39.90 złpozycja niedostępna

Co nam daje równość? Wpływ równości płci na jakość życia i rozwój społeczny w Polsce - Ewa Krzaklewska - opis książki:

Książka prezentuje wyniki ogólnopolskich badań sondażowych dotyczących równości płci i jakości życia przeprowadzonych w ramach projektu "Równość płci a jakość życia. Rola równości płci w rozwoju w Europie na przykładzie Polski i Norwegii" (GEQ), realizowanego w latach 2013-2016 przez polsko-norweskie konsorcjum naukowe pod kierownictwem prof. dr hab. Krystyny Slany.

Autorki i Autorzy podejmują dyskusję na temat relacji między równością płci i jakością życia, przyglądając się czynnikom warunkującym dobrostan, zdrowie czy zadowolenie z życia kobiet i mężczyzn w polskim społeczeństwie. Zebrane teksty dostarczają pogłębionych analiz występujących nierówności między kobietami a mężczyznami w różnych obszarach życia - w sferze życia rodzinnego, na rynku pracy, w zakresie aktywności obywatelskiej, występowania przemocy czy w powiązaniu ze zdrowiem.

"Książka stanowi bogate kompendium wiedzy teoretycznej i praktycznej na temat równości ze względu na płeć oraz jej wpływu na jakość życia jednostek (kobiet i mężczyzn), a także całego społeczeństwa. Unikatowy charakter tej publikacji polega na wykorzystaniu w analizie nie tylko dorobku teoretycznego, lecz również wyników szeroko zakrojonych badań ilościowych i jakościowych. Podjęta problematyka ma prekursorski na gruncie nauk społecznych w Polsce charakter - powstało dzieło, w którym naukowo dowodzi się, że równość przynosi konkretne korzyści społeczne: wpływa na jakość życia kobiet i mężczyzn, w tym ich zdrowie, oraz przyczynia się do rozwoju społecznego. Zaletą książki jest to, że koncentruje uwagę nie tylko na kobietach i przejawach ich dyskryminacji na rynku pracy, w rodzinie i społeczeństwie, ale też na wzajemnych relacjach kobiet i mężczyzn oraz relacjach sfery zawodowej i prywatnej".

Z recenzji prof. Ewy Lisowskiej
Dr Ewa Krzaklewska - redaktorka tomu, adiunkt w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Książka „Co nam daje równość? Wpływ równości płci na jakość życia i rozwój społeczny w Polsce” - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Książka posiada 234 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Co nam daje równość? Wpływ równości płci na jakość życia i rozwój..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Francuzi, Algierczycy? - okładka książki
Francuzi, Algierczycy? Jacek Kubiera