pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Civitas nr 25. Studia z filozofii polityki (rocznik 2019) : Geopolityka, przestrzeń, własność

Dane szczegółowe:
Wydawca: ISP PAN
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 247 s.
Wymiar: 155x225 mm
EAN: 977142826380382
ISSN: 1428-2631
Data: 2021-09-10
19.95 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Czasopismo „CIVITAS. Studia z filozofii polityki” wydawane jest w Warszawie przez grono osób związanych głównie z dwiema placówkami naukowymi: Instytutem Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie oraz Ośrodkiem Myśli Politycznej w Krakowie.

Pismu przyświeca przede wszystkim cel poznawczy. Ma ono dostarczać syntez i analiz pojęciowych i empirycznych, historycznych oraz abstrakcyjno-modelowych, krytycznych i czysto opisowych, skłaniających do namysłu nad podstawowymi problemami współczesnej polityki rozumianej najszerzej, a więc związanej w istotny sposób z zagadnieniem porządku państwowego, porządku prawnego, uwikłanymi weń pojęciami i zasadami etycznymi, światopoglądowymi oraz religijnymi, ale także z aktualnymi zjawiskami życia społecznego.

„Civitas” jest miejscem spotkania nauki i filozofii, miejscem konfrontacji stanowisk i wymiany poglądów przedstawicieli różnych dyscyplin szeroko rozumianej humanistyki. „Civitas” to studia z filozofii polityki, ale nie tylko w znaczeniu klasycznym, jako odrębnej, całkowicie samodzielnej i samowystarczalnej dziedziny filozoficznej. Dawno ukute pojęcia filozoficzne, skonfrontowane z dorobkiem nauk socjologicznych, prawnych i historycznych oraz konkretnymi realiami państwa, polityki i prawa, uzyskają być może nowy sens, a wraz z nim aktualność.

Stanowi płaszczyznę wymiany opinii historycznych oraz abstrakcyjno-modelowych, krytycznych i czysto opisowych, skłaniających do namysłu nad podstawowymi problemami współczesnej polityki. Jest to analiza polityki rozumianej najszerzej, a więc związanej w istotny sposób z zagadnieniem porządku państwowego, prawnego i uwikłanymi weń pojęciami oraz zasadami etycznymi, światopoglądowymi, religijnymi.

Pismo „CIVITAS. Studia z filozofii polityki” ukazuje od 1997 roku w cyklu rocznym, a od 2016 roku w cyklu półrocznym. Każdy z numerów czasopisma poświęcony jest odrębnemu tematowi.

Książka "Civitas nr 25. Studia z filozofii polityki (rocznik 2019) : Geopolityka, przestrzeń, własność" - praca zbiorowa - oprawa miękka - Wydawnictwo ISP PAN. Książka posiada 247 stron i została wydana w 2019 r. Cena 19.95 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.