pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
książka:

Cisza

Dane szczegółowe:
Wydawca: Muza
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 128 s.
Wymiar: 140x190 mm
EAN: 9788328706521
ISBN: 978-83-2870-652-1
Data: 2017-05-09
21.41  29.90  8.49 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Cisza - Erling Kagge - opis książki:

Erling Kagge jest myślicielem na miarę XXI wieku, znanym podróżnikiem, barwną i niezwykle interesującą postacią. Jako pierwszy człowiek na świecie doszedł samotnie na biegun południowy i jako pierwszy zdobył "trzy bieguny": biegun południowy, północny i oraz najwyższy szczyt - Mount Everest. Studiował filozofię w Cambridge, a na studia te zapisał się dopiero po zdobyciu obu biegunów. Napisał kilka książek i założył w Norwegii własne wydawnictwo; pisze też artykuły. Jest ponadto prawnikiem i przedsiębiorcą, a także kolekcjonerem - zbiera dzieła sztuki, m.in. rosyjskie ikony.

Ta książka to refleksje na temat ciszy. Są to rozważania w dużej mierze oparte na osobistych przeżyciach i doświadczeniach z wypraw (samotnych) w odległe zakątki świata. Autor zadaje trzy zasadnicze pytania: Czym jest cisza? Gdzie ją odnaleźć? Dlaczego w obecnych czasach jest ważniejsza niż kiedykolwiek dotąd? I udziela na nie 33 odpowiedzi w 33 krótkich rozdziałach.

W każdym ze wspomnianych rozdziałów zawarta jest jakaś ciekawa myśl na temat ciszy w dzisiejszym świecie; autor zastanawia się, jakie znaczenie ma właściwie cisza w obecnej rzeczywistości, wypełnionej sztucznym hałasem, gdy (niemal) wszyscy zagłuszają się telewizją, radiem, tak zwaną muzyką, nieustannie "zatopieni" w Internecie i smartfonach. Przenikliwie pisze o ciszy na zewnątrz i wewnątrz nas, o jej znaczeniu, o tym, że tylko ona umożliwia autorefleksję, że bez niej tracimy wiele okazji do poznania siebie, nie dostrzegamy, co w życiu ważne; z kolei im bardziej wyciszeni mamy okazję się stać, tym więcej rzeczywiście słyszymy, odrzucając informatyczny "zgiełk".

Wielki atut książki, mającej charakter refleksyjny, stanowią niezwykłe spostrzeżenia dotyczące zwykłych spraw. Jest przejrzysta, prosta i zrozumiała dla każdego.

Książka „Cisza” - oprawa twarda - Wydawnictwo Muza.

Książka posiada 128 stron i została wydana w 2017 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Cisza"
Erling Kagge - autor m.in.:
Idź krok po kroku - okładka książki
Idź krok po kroku Erling Kagge;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Upadek Hyperiona - okładka książki
Upadek Hyperiona Dan Simmons
Szkoła uczuć - okładka książki
Szkoła uczuć Gustaw Flaubert
Produkty podobne:
Cisza - okładka książki
Cisza Stefan Czerniecki
Everest. Góra Gór - okładka książki
Everest. Góra Gór Monika Witkowska
Wyprawa - okładka książki
Wyprawa Marek Kamiński