pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Cienie mojego życia. Pamiętnik zbrodni Los Angeles

Autor książki:

James Ellroy

Dane szczegółowe:
Wydawca: Sonia Draga
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 432 s.
Wymiar: 143x205 mm
EAN: 9788381106726
ISBN: 978-83-8110-672-6
Data: 2019-02-18
26.20 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Tym razem James Ellroy prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa własnej matki, udu­szonej latem 1958 roku. Zabójcy nigdy nie znaleziono.

Ta śmierć wywarła na pisarza ogromny wpływ - jako nastolatek mieszkał na ulicy, dopuszczał się drobnych włamań i nie stronił od alkoholu. Zabójstwo matki sprawiło także, że Ellroy rozwinął w sobie obsesyjne zamiło­wanie do prozy kryminalnej, lecz dopiero po latach odważył się powrócić do przeszłości. Krótko po wydaniu przełomowej Białej gorącz­ki postanowił wrócić do Los Angeles i z pomo­cą emerytowanego śledczego Billa Stonera spróbować rozwiązać zagadkę dokonanego przed 38 laty morderstwa.

Efektem tego amatorskiego śledztwa jest jedna z najbardziej wyjątkowych pozycji łą­czących kryminalną literaturę faktu z auto­biografią, jakie ukazały się w ciągu ostatnich dziesięcioleci.

Cienie mojego życia są zapisem hipnotyzują­cej wyprawy w głąb amerykańskiego pół­światka i udręczonej duszy człowieka.

"Jako mistrz własnego języka nie jest w żadnej mierze konwencjonalnym twórcą powieści historycznych? Sprawia, że czytelnik czuje się podłączony do nieprzyjemnego sennego marzenia całej kultury". "Guardian"

Książka "Cienie mojego życia. Pamiętnik zbrodni Los Angeles" - James Ellroy - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Sonia Draga. Książka posiada 432 stron i została wydana w 2019 r. Cena 26.20 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.