pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Cień zegara słonecznego
książka:

Cień zegara słonecznego

Dane szczegółowe:
Wydawca: Fundacja Duży Format
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 242 s.
Wymiar: 148x210 mm
EAN: 9788364530937
ISBN: 978-83-6453-093-7
Data: 2019-10-16
Cena wydawcy: 26.81 złpozycja niedostępna

Cień zegara słonecznego - Jolanta Pietz - opis książki:

Akcja powieści toczy się w Trzemesznie i obejmuje niemal cały wiek: od połowy XIX do połowy XX wieku. Jest to opowieść o małej, zamkniętej społeczności, mocno naznaczonej przeszłością. O relacjach Polaków, Żydów i Niemców żyjących obok siebie. O delikatnym, kruchym stanie koegzystencji, podszytym lękiem i nieustannie zagrożonym. O niezwykłych kobietach, które zmagają się z własną przynależnością do tego świata i jednocześnie poczuciem wyobcowania. Nad każdą z nich wisi groźba wykluczenia.
Główna bohaterka Ida przeżywa w tym mieście sto lat. Daty, którymi opatrzono kolejne części powieści to momenty kluczowe w jej życiu. Utrata matki w wieku sześciu lat, pierwsza miłość przerwana powstaniem styczniowym, wstrząsające odkrycie na jednym ze strychów w miasteczku, aż po dramatyczne okoliczności śmierci najbliższych. Te traumatyczne doświadczenia zmuszają Idę do przedefiniowania swoich życiowych celów i w rezultacie dają nam obraz jej dojrzewania, przemiany osobowości.
Cień zegara słonecznego to sto lat Idy i tysiąc lat Trzemeszna. Życie bohaterek jest lustrem, w którym możemy przejrzeć tysiącletnią historię miasta. To opowieść o świecie, którego już nie ma, ale z którego my jesteśmy.

Książka „Cień zegara słonecznego” - oprawa miękka - Wydawnictwo Fundacja Duży Format .

Książka posiada 242 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Cień zegara słonecznego"
Jolanta Pietz - autor m.in.: