pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Ciemne strony życia. Gdzie był wtedy Bóg?

Autor książki:

Monika Nemetschek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Salwator
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 132 s.
Wymiar: 140x200 mm
EAN: 9788375802825
ISBN: 978-83-7580-282-5
Data: 2012-05-16
19.71 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Monika Nemetschek jest znanym psychologiem i pedagogiem, od wielu lat prowadzi cykle odczytów, a właściwie bardzo osobistych spotkań z ludźmi nieradzącymi sobie ze śmiertelną chorobą: własną lub najbliższych. Rozmawia z nimi o tym, jak uporać się z nieuchronnym cierpieniem i o tym, jak przygotować się do własnej śmierci, jak przeżyć śmierć najbliższych.

Całkiem niedawno okazało się, że sama Nemetschek jest ciężko chora, że to zlośliwy nowotwór, a szanse na wyleczenie są niewielkie. Autorka pisze o swoich zmaganiach z chorobą, o tym, jak starała się zaakceptować fakt, że to akurat ona zapadła na tę śmiertelna chorobę, jak sobie z nią radzi na co dzień. Własna choroba nowotworowa stała się dla autoki punktem wyjścia do rozważań nad kwestią choroby i cierpienia, bólu i śmierci. Przede wszystkim stara się tutaj odpowiedzieć na pytanie, jak nie ulegać pokusie zwątpienia w Boga w obliczu nieszczęścia. Jak to uczynić Autorka nie udziela prostych odpowiedzi. Wie jednak, że pomoc przychodzi od Pana, ,,który nas chroni i u kresu życia pozwala doświadczyć przebudzenia. Jest to książka w pełni autentyczna i głęboko poruszająca. Autorka wydaje się nie mieć cienia wątpliwości, że Bóg ma wobec niej plan, którego ona wprawdzie nie rozumie, ale w pełni się mu podporzadkuje. Imponująca ufność.

Rozważania o cierpieniu i śmierci uzupełniają urocze proste bajki, w których dobre zakończenie jest oczywiste, a treść służy ilustracji starej prawdy, że miłość między ludźmi bywa silniejsza od śmierci.

Własna choroba nowotworowa stała się dla autorki impulsem do rozważań nad kwestią choroby i cierpienia, bólu i śmierci. Wielu chrześcijanom nasuwa się przy tym pytanie: Jak można to wszystko zaakceptować, nie zwątpiwszy w Boga Autorka nie udziela banalnych odpowiedzi. Zabiera czytelnika do swego najgłębszego źródła choroby, zaprasza do przebywania w atmosferze Boga. Pomoc przychodzi od Pana, ,,który cię chroni i u kresu pozwala doświadczyć przebudzenia.

Niniejsza książka: o porusza temat, który nikogo nie pozostawia obojętnym o jest autentyczna, bo osobista o zawiera modlitwy i bajki, które umacniają podstawowe ludzkie zaufanie

Książka "Ciemne strony życia. Gdzie był wtedy Bóg?" - Monika Nemetschek - oprawa miękka - Wydawnictwo Salwator. Książka posiada 132 stron i została wydana w 2012 r. Cena 19.71 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.