pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Ciemne dzikie kwiaty
Tytuł książki:

Ciemne dzikie kwiaty

Autor książki:

Elizabeth Cook

Dane szczegółowe:
Wydawca: Marginesy
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 368 s.
Wymiar: 145x215 mm
EAN: 9788364700927
ISBN: 978-83-6470-092-7
Data: 2015-03-03
Cena wydawcy: 39.90 złpozycja niedostępna

Ciemne dzikie kwiaty - opis książki:

Jak poradzą sobie mieszkańcy Rutherford Park w zetknięciu ze zbliżającym się kataklizmem?
Z położonego na wzgórzu rozległego majątku Rutherford Park rodzina Cavendishów ma doskonały widok na otaczający ich świat - piękno sięga horyzontu i daje ukojenie. W pierwszych dniach maja 1915 roku nic nie wydaje się piękniejsze i mniej groźne. A jednak?
Aby uniknąć skandalu, William i Octavia żyją w kłamstwie, utrzymując małżeństwo bardziej z obowiązku, niż namiętności. Ale kiedy ich syn Harry dołącza do Królewskiego Korpusu Lotniczego we Francji, Cavendishowie muszą stawić czoło nieuniknionej prawdy o nich samych, społeczeństwie, w którym żyją i tajemnicom, których nie potrafią już znieść.

W obliczu straszliwej wojny wszystko ulegnie zmianie: relacje między mężem i żoną, żoną i jej kochankiem oraz matką i jej dziećmi. Fundamenty rodu Cavendishów zadrżą w posadach, wiatr historii nie oszczędzi także pozostałych mieszkańców Rutherford Park.

Niezwykła i intrygująca powieść. Niektóre sceny przywodzą na myśl klimat seriali Schodami w górę, schodami w dół czy Downton Abbey. Cooke ma znakomite przygotowanie i w scenach batalistycznych we Francji okazuje się niezwykle wiarygodna, zaś opis zatopienia "Lusitanii" - cóż, ściska za serce.

Historical Novel Society
Elizabeth Cooke mieszka w Dorset w południowej Anglii i jest autorką kilkunastu powieści, w tym bestsellera Tajemnice Rutherford Park. Słynie z umiejętności opowiadania i dbałości o realia. Korzenie rodziny Cooke sięgają terenów, na których mieszkały siostry Brontë. Dziadek Elizabeth pracował kiedyś w tamtych okolicach jako lokaj. Te okolice - tamtejsza przyroda, miasta i miasteczka - i życie dziadka stały się inspiracją dla świata Rutherford Park.

Książka "Ciemne dzikie kwiaty" - Elizabeth Cook - oprawa miękka - Wydawnictwo Marginesy. Książka posiada 368 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]