pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Chwała Aten. Dzieje najwspanialszej cywilizacji na świecie

Autor książki:

Anthony Everitt

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rebis
Rok wyd.: 2017
Oprawa: Twarda z obwolutą
Ilość stron: 552 s.
Wymiar: 150x225 mm
EAN: 9788380622036
ISBN: 978-83-8062-203-6
Data: 2017-11-20
40.80 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Pasjonująca opowieść o tym, jak niewielkie miasto-państwo w starożytnej Grecji przeistoczyło się w cywilizację, która zmieniła świat.

Ateńczycy wprowadzili pierwszą prawdziwą demokrację, co zrewolucjonizowało system rządów. Stworzyli koncepcje filozoficzne, nad którymi do dziś łamią sobie głowy najtęższe umysły. Przecierali szlaki w sztuce - tragedii, komedii, architekturze i rzeźbie. Jak to możliwe, że niewielka, dwustutysięczna społeczność wydała wybitne umysły w tak wielu dziedzinach?
Everitt tka swoją barwną historię z sugestywnych portretów utalentowanych, zręcznych, ambitnych, nierzadko pozbawionych skrupułów Ateńczyków, którzy przyczynili się do rozkwitu miasta. Znajdziemy wśród nich Temistoklesa, genialnego stratega, który powiódł Greków do zwycięstwa nad potężnymi Persami; Peryklesa, najwybitniejszego ateńskiego męża stanu; Demostenesa, największego mówcę, który zagrzewał Ateńczyków do obrony tak drogiej im wolności przed zakusami króla macedońskiego Filipa, ojca Aleksandra Wielkiego. W opowieści o złotym wieku Aten autor często oddaje głos ówczesnym politykom, pisarzom, myślicielom, obficie czerpiąc ze źródeł - co jeszcze bardziej ożywia tę frapującą narrację.

Książka "Chwała Aten. Dzieje najwspanialszej cywilizacji na świecie" - Anthony Everitt - oprawa Twarda z obwolutą - Wydawnictwo Rebis. Książka posiada 552 stron i została wydana w 2017 r. Cena 40.80 zł. Zapraszamy na zakupy!