pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Chrześcijaństwo a judaizm rabiniczny. Historia początków oraz wczesnego...
książka:

Chrześcijaństwo a judaizm rabiniczny. Historia początków oraz wczesnego rozwoju

autor:

Hershel Shanks

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Vocatio
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 536 s.
Wymiar: 160x225 mm
EAN: 9788378292128
ISBN: 978-83-7829-212-8
Data: 2017-02-14
40.78  59.00  18.22 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Chrześcijaństwo a judaizm rabiniczny. Historia początków oraz wczesnego rozwoju - Hershel Shanks - opis książki:

Na gruncie dziejów oraz wiary i pobożności starożytnego Izraela wyrosły i okrzepły dwie religie: chrześcijaństwo i judaizm rabiniczny. Największy paradoks polega na tym, że są one całkowicie autonomiczne, a zarazem nierozerwalnie ze sobą złączone rozlicznymi więziami. Innym paradoksem jest to, że przez prawie dwa tysiące lat, które upłynęły od narodzin chrześcijaństwa i judaizmu rabinicznego, wyznawcy obydwu religii skutecznie współdziałali... we wzajemnym oddalaniu się od siebie. Dlatego trzeba cierpliwie wydobywać i przypominać to, co nas łączy, a zarazem uświadomić sobie, jak wiele wykopano głębokich i dzielących nas przepaści. Proces separacji został zapoczątkowany jeszcze za życia Jezusa i w początkach istnienia Kościoła apostolskiego, a następnie był ustawicznie pogłębiany w pierwszych stuleciach ery chrześcijańskiej. Właśnie tej zapalnej problematyki dotyczą rozważania zamieszczone w niniejszej książce. Stanowi ona kontynuację poprzedniej, opatrzonej tytułem Starożytny Izrael. Od Abrahama do zburzenia świątyni jerozolimskiej przez Rzymian, która zawierała syntetyczny wykład historii i religii biblijnego Izraela. Na jej podłożu, o czym przesądziła sprawa mesjańskiej i Boskiej tożsamości Jezusa, dokonało się rozejście dróg Kościoła i Synagogi.

Ks. prof. zw. dr hab. Waldemar Chrostowski
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
Przewodniczący Stowarzyszenia Biblistów Polskich
KSIĄŻKA ZOSTAŁA NAGRODZONA PRZEZ STOWARZYSZENIE WYDAWCÓW KATOLICKICH NAGRODĄ FENIKS 2014 W KATEGORII KSIĄŻKA AUTORA ZAGRANICZNEGO

Książka „Chrześcijaństwo a judaizm rabiniczny. Historia początków oraz wczesnego rozwoju” - oprawa twarda - Wydawnictwo Vocatio.

Książka posiada 536 stron i została wydana w 2017 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Chrześcijaństwo a judaizm rabiniczny. Historia początków oraz wczesnego..."
Produkty podobne:
Judaizm - okładka książki
Judaizm Dominique La Maisonneuve
Niebo. Historia przyszłości - okładka książki
Niebo. Historia przyszłości Zbigniew Danielewicz