pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Chmurdalia

Autor książki:

Joanna Bator

Dane szczegółowe:
Wydawca: ZNAK
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 504 s.
Wymiar: 145x210 mm
EAN: 9788324055524
ISBN: 978-83-2405-552-4
Data: 2019-01-17
36.13  44.90  8.77 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Pod mym oknem Cyganka stojała cała zbroczona w krwi, śpiewa córce Jadzia Chmura. Matka wydobywa z siebie głos, kusi śpiewem syrenim i krąży jak nakręcona. Córka jest nieruchoma i cicha, jak zasnęła, tak śpi. Obudź się, śpiąca królewno! Dominika nie słyszy słów Jadzi, tylko puste dźwięki, opadają jak wirujące w wodzie strzępki materii. Najgorsze, że w jej śnie niczego nie można policzyć. Zaczyna od jeden, ale już dwa wymyka się i rozpływa, a na jego miejsce nadciągają białe ławice, chmary, roje, chmury. Czasem Dominika czuje zapach i chwyta się go jak nici Ariadny; korzenny zapach sklepów kolonialnych, egzotycznych bazarów, o których kiedyś czytała, i zapach spalonego mięsa, splecione.

[fragment]
Nominacja do Nagrody Literackiej Nike 2011
Joanna Bator - pisarka. Jest z wykształcenia kulturoznawczynią i filozofką. Doktorat z filozofii obroniła w Polskiej Akademii Nauk. Dla literatury porzuciła pracę naukową. Za reportaż Japoński wachlarz (2004) otrzymała Nagrodę im. Beaty Pawlak. Międzynarodowy sukces przyniosła jej pierwsza powieść Piaskowa góra (2009). Jej "wałbrzyska trylogia" - Piaskowa Góra (2009), Chmurdalia (2010) oraz Ciemno, prawie noc (2012) - jest tłumaczona na wiele języków. Powieść Ciemno, prawie noc zdobyła w 2013 nagrodę Nike. Niemieckie przekłady Piaskowej Góry i Ciemno, prawie noc znalazły się w finale Międzynarodowej Niemieckiej Nagrody Literackiej, za Chmurdalię autorka otrzymała w 2014 szwajcarską Spycher Prize, a w 2017 uhonorowana została za całokształt twórczości Nagrodą Literacką im. Stefana Heyma oraz Nagrodą Literacką Usedomer. W 2018 otrzymała Nagrodę Literacką im. Hermana Hessego. Mieszka w Podkowie Leśnej. W 2017 roku ukazała się jej pierwsza japońska powieść Purezento.

Książka "Chmurdalia" - Joanna Bator - oprawa twarda - Wydawnictwo ZNAK. Książka posiada 504 stron i została wydana w 2018 r. Cena 36.13 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Joanna Bator - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Fado - okładka książki

Fado

Andrzej Stasiuk
Farma pereł - okładka książki

Farma pereł

Liza Marklund
Srebrne skrzydła - okładka książki

Srebrne skrzydła

Camilla Läckberg
Stary kuferek. Tom 5 - okładka książki

Stary kuferek. Tom 5

Grażyna Jeromin-Gałuszka
Granice. Czarna Seria - okładka książki

Granice. Czarna Seria

Liza Marklund
Produkty podobne:
Okna - okładka książki

Okna

Anna Kozak
Piaskowa góra - okładka książki

Piaskowa góra

Joanna Bator
Moc Akvamarynu - okładka książki

Moc Akvamarynu

Julia Bardini
Ukryty głos - okładka książki

Ukryty głos

Parinoush Saniee