pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Chłopiec, który zaginął. Mroczna seria

Autor książki:

Dror A. Mishani

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAB
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 288 s.
Wymiar: 120x190 mm
EAN: 9788377478790
ISBN: 978-83-7747-879-0
Data: 2013-08-09
Cena wydawcy: 34.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Znakomity debiut historyka powieści kryminalnej, porównywanego do Henninga Mankella i Stiega Larssona. Przed nami Awi Awraham, izraelski detektyw XXI wieku! Pewnego dnia szesnastoletni Ofer wychodzi z domu do szkoły i znika bez śladu. Inspektor policji Abraham Abraham ma poczucie winy, bo zgłoszenie zaginięcia początkowo zignorował. Ale zdeterminowany, by odnaleźć chłopca, powoli zatraca się we frustrującym dochodzeniu. Im więcej bowiem Awi Awraham dowiaduje się o chłopcu i jego życiu, tym bardziej... oddala się od prawdy. Tylko jeden człowiek, sąsiad Ofera i jego korepetytor, Zeew Awni, ma coś do powiedzenia policjantowi. Ale czy jego zeznanie doprowadzi do rozwiązania sprawy, zanim będzie za późno Opowiedziany z perspektywy dwu bohaterów, Chłopiec, który zaginął jest trzymającą w napięciu historią. Dror A. Mishani sugestywnie opisuje życie w Izraelu i tworzy niezapomnianą postać niezwykłego, a zarazem zupełnie zwyczajnego detektywa, prowadzącego dochodzenie, które zupełnie wymknęło się spod kontroli.

- Przedstawię pani prawdopodobny scenariusz: pani syn postanowił dzisiaj nie iść do szkoły, bo miał ważny sprawdzian, do którego się nie przygotował. Wie pani, czy miał mieć dzisiaj klasówkę Może niech pani zapyta jego kolegów. Nie nauczył się, a że był przyzwyczajony, że dostaje dobre oceny i nie chciał rozczarować rodziców, nie poszedł więc do szkoły. Zamiast tego pokręcił się po ulicach albo pojechał do centrum handlowego, tam zobaczył go nauczyciel lub ktoś, kto panią zna, i chłopak spanikował, a teraz wydaje mu się, że cały świat wie, że jest na wagarach, i dlatego nie wraca do domu. Tak właśnie zachowują się normalne dzieci. Więc jeśli nic pani przede mną nie ukrywa, nie ma się pani czym martwić.

Jej głos zadrżał.

- Co mogłabym ukrywać Chcę, żebyście go znaleźli. On nie ma jak się ze mną skontaktować bez swojej komórki.

Rozmowa prowadziła donikąd.

(fragment) Świetnie skonstruowany thriller [...] Wielka literatura wychodząca poza ramy gatunku. Porywająca. Niezwykle porywająca.

,,Maariv Mishani stworzył gęstą, a jednocześnie wiarygodną, ludzką i bardzo izraelską fabułę. Koniec zaskoczy czytelnika i zmusi do ponownego przemyślenia całej historii bez poczucia, że został oszukany. [...] Awi Awraham jest izraelskim detektywem XXI wieku.

walla.co.il Książka Mishaniego jest przede wszystkim dziełem literatury, opowiedzianym w bezpośrednim i przekonującym stylu, przyciągającym czytelników, którzy identyfikują się ze skrzywdzonymi bohaterami.

,,Haaretz Chłopiec, który zaginął to wciągająca opowieść, której niespodziewane rozwiązanie zmusi czytelnika do zakwestionowania tego, co do tej pory myślał o niewinności, winie, wreszcie o tym, w jaki sposób uciekamy od prawdy.

,,Israel Today Wielkość tej prozy polega na tym, że nie potrzebuje żadnych wyrafinowanych zabiegów literackich, by stworzyć atmosferę zagrożenia.

,,Time Out Magazine

Książka "Chłopiec, który zaginął. Mroczna seria" - Dror A. Mishani - oprawa miękka - Wydawnictwo WAB. Książka posiada 288 stron i została wydana w 2013 r.