| Dane szczegółowe: | |
| Rok wyd.: | 2022 |
| Oprawa: | twarda |
| Ilość stron: | 276 s. |
| EAN: | 9788381963985 |
| ISBN: | 978-83-8196-398-5 |
| Data: | 2022-11-03 |
Opis książki:
W serii "Poeci do kwadratu" współcześni poeci i poetki prezentują swoje wybory wierszy klasyków, wielkich poetek i poetów czasów minionych. Tom "Chłopiec" to osobista podróż Adama Wiedemanna po twórczości Stanisława Grochowiaka.
Stanisław Grochowiak był wybitnym poetą z kręgu "Współczesności", zapisał się w polskiej powojennej poezji jako twórca poszukujący nowych form ekspresji poetyckiej, przeciwstawiał się tradycyjnej interpretacji piękna. To też autor jednych z najpiękniejszych i najniezwyklejszych erotyków w polskiej poezji. Adam Wiedemann z kolei tworzy wiersze liryczne, kpiarskie, wzruszające, złowrogie, zabawne i wzniosłe. Wszystkie dotykają ran świata, a jednocześnie odżywiają nadzieją, czułością, chwilami zachwytem. Co wyniknie ze spotkania tych dwóch poetów?
Książka "Chłopiec" - Stanisław Grochowiak - oprawa twarda - Wydawnictwo PIW. Książka posiada 276 stron i została wydana w 2022 r.