pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Chleb na niedzielę. Komentarz do Ewangelii. Rok B

Autor książki:

Alessandro Pronzato

Dane szczegółowe:
Wydawca: Salwator
Oprawa: miękka
Ilość stron: 336 s.
Wymiar: 148x210 mm
EAN: 9788360082294
ISBN: 83-88119-44-3
Data: 2006-04-05
23.01  26.30  3.29 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Ewangelia według św. Marka potrzebuje ponownego odkrycia. Jej zadziwiająca prostota kryje w sobie solidną strukturę teologiczną. Jej konkretność zobowiązuje do chodzenia po ziemi. Jej narracja rozgrywa się w ciągłym napięciu między tym, co przygodne, a tym, co absolutne. Św. Marek nie wypowiada osądów. Opowiada, a co najwyżej sugeruje. Fotografuje rzeczywistość. Z tego powodu czytelnik czuje się szczególnie wciągnięty w jego Ewangelię, czuje, że przemawia ona właśnie do niego. Można ją nazwać Ewangelią tego, co najistotniejsze. Dlatego tak wyraźnie zobowiązuje ona do zajęcia stanowiska.
Komentarz Alessandro Pronzato jest szczególnie cenny. Autor prowadzi czytelnika za kulisy wielkiego dramatu z wyjątkową siłą przekonywania; myśli, kocha i cierpi wraz z nim. Ma dość odwagi, aby swoją refleksję odnieść również do samego siebie.
Ewangelia według św. Marka zmusza do myślenia i do zaangażowania. Jeśli czynimy to z dobrym przewodnikiem, to jest to pierwszy krok do przeżycia jej jako tego, czym jest: ryzykiem, wyznaniem, przygodą.

Książka "Chleb na niedzielę. Komentarz do Ewangelii. Rok B" - Alessandro Pronzato - oprawa miękka - Wydawnictwo Salwator. Cena 23.01 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]