pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Chasydyzm. Atlas Historyczny

Dane szczegółowe:
Wydawca: Austeria
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 296 s.
EAN: 9788378664109
ISBN: 978-83-7866-410-9
Data: 2022-06-20
114.03  168.00  53.97 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

W dziewięciu rozdziałach praca omawia powstanie i ekspansję chasydyzmu, jego formy instytucjonalne (dynastie, dwory, domy modlitwy), XX-wieczną emigrację do Nowego Świata, kryzys dwóch wojen światowych i Holocaust, a wreszcie odrodzenie po 1945 roku. 74 wielkoformatowe i pełnokolorowe mapy oraz towarzyszący im tekst, 99 ilustracji, wykresy i tabele prezentują w atrakcyjnej wizualnie, łatwej do zrozumienia formie wymiar przestrzenny, fizyczny i wizualny mistycznego ruchu chasydów. Co więcej, atlas pokazuje znaczące zależności między przestrzennością i duchowością ruchu: chasydyzm jest uwarunkowany swymi cechami geograficznymi nie tylko w organizacji społecznej, ale także w życiu duchowym, typie przywództwa religijnego czy artykulacji kulturowej. Atlas dowodzi, że możliwe jest ukazanie tych zależności za pomocą map.

Atlas poszerza rozumienie chasydyzmu na trzy ważne sposoby. Po pierwsze, spogląda nie tylko na chasydzkich przywódców, ale przede wszystkim na tysiące ich wyznawców mieszkających daleko od swych religijnych centrów. Po drugie, bada chasydyzm w jego historycznej całości od początku w XVIII wieku do dziś. Po trzecie, odpowiadając na wyzwania humanistyki cyfrowej, wykorzystuje ogromny zbiór jakościowych, ale przede wszystkim ilościowych danych o zróżnicowanym pochodzeniu, w tym obszernych baz danych opracowanych narzędziami cyfrowymi (Geographic Information Systems).

A przede wszystkim - atlas jest atrakcyjną wizualnie i fascynującą intelektualnie lekturą.

Książka "Chasydyzm. Atlas Historyczny" - Marcin Wodziński, Waldemar Spallek - oprawa miękka - Wydawnictwo Austeria. Książka posiada 296 stron i została wydana w 2022 r. Cena 114.03 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]