pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Cesarzowe Habsburgów

Autor książki:

Sigrid-Maria Größing

Dane szczegółowe:
Wydawca: Lira Publishing
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 304 s.
Wymiar: 215x145 mm
EAN: 9788365838698
ISBN: 978-83-6583-869-8
Data: 2018-11-14
24.98 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Za każdym mężczyzną stoi silna kobieta. Poznaj Eleonorę Portugalską, Marię Teresę, Sisi i inne towarzyszki życia Habsburgów. Jaką rolę odgrywały na cesarskim dworze? Czy wszystkie były piękne, bogate i miały wspaniałe życie? "Inni niech prowadzą wojny, a ty, szczęśliwa Austrio, żeń się!" - zgodnie z tą sławną dewizą małżeństwo było dla Habsburgów elementem politycznej gry, a żony miały zapewnić ciągłość dynastii.

Sigrid-Maria Größing w swojej książce przekonuje, że władczynie dynastii Habsburgów były kimś więcej niż tylko matkami następców tronu czy ozdobą dworu. Wiele z nich aktywnie uczestniczyło w życiu publicznym, a niektóre z powodzeniem działały na przykład jako dyplomatki. Autorka wydobywa z cienia zapomniane niekiedy władczynie. Śledzi ich losy, koncentrując się głównie na ich życiu prywatnym, które nierzadko trwały krótko i kończyły się tragicznie.

Los wielu cesarzowych bywał godny pożałowania (...). Wydane za mąż, często już w dzieciństwie, w wyniku wielu ciąż czekała śmierć, przeważnie w połogu. (...) tragiczne w skutkach okazywało się zbyt bliskie pokrewieństwo przy zawieraniu małżeństw, zwłaszcza między hiszpańskimi i austriackimi Habsburgami. Z cudem graniczy więc fakt, że mimo wszystko tak wiele cesarzowych w krótkim życiu, które było im dane, wniosło swój wkład, przede wszystkim w rozwój kultury (fragment wstępu).

Książka "Cesarzowe Habsburgów" - Sigrid-Maria Größing - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Lira Publishing . Książka posiada 304 stron i została wydana w 2018 r. Cena 24.98 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.