pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Cena przysięgi. Francuski Batalion Szturmowy SS w bitwie o Berlin
Tytuł książki:

Cena przysięgi. Francuski Batalion Szturmowy SS w bitwie o Berlin

Autor książki:

Tomasz Borowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Replika
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 368 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788376746203
ISBN: 978-83-7674-620-3
Data: 2018-01-30
24.99  39.90  14.91 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Ostatni żołnierze 33 Dywizji Grenadierów Waffen-SS "Charlemagne" w boju o Berlin.

Bazą dla sformowania w lutym 1945 roku dywizji "Charlemagne" był walczący w szeregach Waffen-SS Legion Ochotników Francuskich przeciw Bolszewizmowi. Po ciężkich walkach na Pomorzu jednostka została zmuszona do chaotycznego odwrotu. Jego skutkiem był jej rozpad i unicestwienie.

Tylko kilkuset jej żołnierzy przybyło do punktu zbornego w niemieckim Neusterlitz. Z tych, którzy postanowili nie składać broni, utworzono Batalion Szturmowy SS w sile 300 żołnierzy, włączony następnie do ostatecznych walk rozgrywających się w ruinach Berlina.

Pomimo naporu Armii Czerwonej Francuzi z SS pozostali wierni złożonej przysiędze. Ponosząc ciężkie straty, odpierali kolejne ataki wbrew zbliżającej się nieuchronnie klęsce.

W niniejszej książce przedstawiono nie tylko znane już powszechnie fakty. Autor próbuje rzucić nowe światło na tamte dni przełomu kwietnia i maja 1945 roku. Oddaje głos naocznym świadkom, których wspomnienia ukazują się drukiem po raz pierwszy.

Tekst uzupełniają zdjęcia archiwalne oraz specjalnie przygotowane, barwne fotografie mundurów i wyposażenia francuskiego Batalionu Szturmowego.

Tomasz Borowski. Pasjonat historii, badacz dziejów cudzoziemskich formacji ochotniczych Waffen SS. Interesują go szczególnie jednostki skandynawskie, francuskie oraz walońskie, zaangażowane w krwawe boje w schyłkowym okresie II wojny światowej.

Dzięki kontaktom z wieloma autorami i historykami ma dostęp do unikalnych, nieznanych szerszemu gronu archiwów. Dotyczy to zarówno materiałów wspomnieniowych jak i fotograficznych. W swych publikacjach stara się nie powielać dobrze znanych faktów. Przybliża za to i odkrywa tajemnice oraz ciekawostki, będące symbolami tamtych tragicznych, ostatnich tygodni największego z dotychczasowych konfliktów zbrojnych.

Książka "Cena przysięgi. Francuski Batalion Szturmowy SS w bitwie o Berlin" - Tomasz Borowski - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Replika. Książka posiada 368 stron i została wydana w 2018 r. Cena 24.99 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
SS-Galizien. 302 - okładka książki

SS-Galizien. 302

Rolf Michaelis
Produkty podobne:
Kierunek Lwów. Ostatni Batalion - okładka książki

Kierunek Lwów. Ostatni Batalion

A. Buchner, H. Karschkes
Druga wojna światowa - okładka książki

Druga wojna światowa

Antony Beevor