pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Celownik

Autor książki:

Blaze Minevski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Biblioteka Analiz
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 344 s.
Wymiar: 130x200 mm
EAN: 9788395261121
ISBN: 978-83-9526-112-1
Data: 2019-01-21
25.46 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Arcydzieło macedońskiej literatury
Narrator, jednocześnie główna postać utworu, snajper, reprezentant świata chrześcijańskiego, kieruje strzelbę w stronę swego celu - muzułmanki, która ze swego punktu obserwacyjnego celuje z broni w jego stronę. Każde z nich może strzelić w ciągu sekundy, żadne nie wykonuje decydującego ruchu.

Doruntina - jak nazywa swoją przeciwniczkę narrator, nawiązując do bałkańskiej legendy o miłości, która przezwycięża śmierć - staje się niemą słuchaczką opowieści o dzieciństwie i dojrzewaniu bohatera, jego studiach literackich, wątek ostatnich wojen domowych toczonych na Bałkanach przeplata się z osobistymi doświadczeniami i przeżyciami autora. Liczne nawiązania do bohaterów dzieł literatury światowej sprawiają, że przeszłość miesza się z teraźniejszością, fikcja z rzeczywistością.

Konflikty zbrojne są tu tylko pretekstem do poszukiwania odpowiedzi na pytania najistotniejsze, dotyczące natury człowieczeństwa. Otrzymujemy uniwersalną opowieść o życiu i śmierci, miłości i nienawiści, bezsensie wojny, wewnętrznych konfliktach i absurdalności ludzkiej egzystencji.

Powieść uznana została przez krytyków mianem arcydzieła macedońskiej, a zarazem europejskiej i światowej literatury

Książka "Celownik" - Blaze Minevski - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Biblioteka Analiz. Książka posiada 344 stron i została wydana w 2019 r. Cena 25.46 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.