pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Cash. Autobiografia

autor:

Johnny Cash

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czarne
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 336 s.
EAN: 9788375367645
ISBN: 978-83-7536-764-5
Data: 2014-04-08
29.45  44.90  15.45 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Cash. Autobiografia - Johnny Cash - opis książki:

Był Amerykaninem do szpiku kości, ale swoich korzeni szukał po drugiej stronie Atlantyku. Twierdził, że jego ród wywodzi się od szkockich królów Malcolma IV i Duffa, a pierwszym amerykańskim Cashem był William, żeglarz, który przewoził osadników zmierzających do Nowego Świata. Pradziadek Johnnyego walczył zaś po stronie konfederatów w wojnie secesyjnej.

On sam dorastał na farmie. Jego rodzice zajmowali się uprawą bawełny. Johnny, zanim został gwiazdą, pracował w fabryce samochodów, prowadził nasłuch radiowy dla Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych w Niemczech, był akwizytorem firmy dystrybuującej sprzęt domowy. Jednak jego przeznaczeniem była muzyka. Miał ogromne szczęście - jego pierwsze płyty wydała wytwórnia, dla której nagrywali Elvis Presley, Carl Perkins, Jerry Lee Lewis, Roy Orbison i Charlie Rich. Ale wraz z rozwojem kariery zaczęły się też jego problemy z narkotykami. Mimo to udało mu się osiągnąć sukces, także komercyjny - Ring of Fire to prawdziwy evergreen. Uzależnienia nie przetrwał jednak pierwszy związek.

Następne lata to przeprowadzka do Nashville, drugie małżeństwo, kolejne sukcesy zawodowe i ciągła walka z nałogami. Od upadku ratowała go żona, praca i wiara, którą otwarcie manifestował.

Kris Kristofferson napisał o Cashu: To chodząca kontradykcja, pół w nim prawdy, reszta - fikcja. Na pewno jest legendą, a Autobiografia" to jej frapujące uzupełnienie.

Książka „Cash. Autobiografia” - oprawa twarda - Wydawnictwo Czarne.

Książka posiada 336 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Cash. Autobiografia"
Produkty podobne:
Ryszard Szurkowski. Wyścig. Autobiografia - okładka książki
Ryszard Szurkowski. Wyścig. Autobiografia Ryszard Szurkowski, Krzysztof Wyrzykowski
Pendereccy. Saga rodzinna - okładka książki
Pendereccy. Saga rodzinna Krzysztof Penderecki