pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Leona. Cena człowieka
Leona. Cena człowieka 28.81 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Leona. Cena człowieka
Leona. Cena człowieka 26.66 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Immunitet
Immunitet 26.26 zł pozycja dostępna!
książka:

Byłem bogiem

Dane szczegółowe:
Wydawca: Novae Res
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 288 s.
EAN: 9788380838116
ISBN: 978-83-8083-811-6
Data: 2018-01-30
Cena wydawcy: 32.00 złpozycja niedostępna

Byłem bogiem - Paweł Widomski - opis książki:

Zostało mu nie więcej niż kilkanaście tygodni życia. Chce być jak? bóg.

Samotny mężczyzna, pracownik firmy deweloperskiej, dowiaduje się o swojej terminalnej chorobie. Rak trzustki zmienia wszystko w jego życiu. Szybko pojmuje, iż rychła śmierć daje mu swoisty immunitet, niedostępny innym ludziom - brak konsekwencji własnych czynów. Zaczyna od niepłacenia mandatów, świadomego łamania prawa, prób zniszczenia interesów swojego szefa. Ale "wolność" działa jak narkotyk. Trzeba więcej i więcej. A gdyby tak zabić?
Mimo że wcześniejsze życie skutkowało brakiem i przyjaciół, i wrogów, w końcu bohater powieści wybiera ofiarę - profesora K., którego obwiniał o śmierć matki. Pozostaje tylko znaleźć zabójców. Kiedy próba ich wynajęcia kończy się fiaskiem, nieuniknione staje się wzięcie spraw w swoje ręce.

Musiałem znaleźć cel. Zrobić coś niezwykłego, strasznego, nawet obrzydliwego, wiedząc jednocześnie, że nigdy nie dopadnie mnie kara ze strony innych ludzi. Tak jak mój wyniszczony organizm potrzebował środków przeciwbólowych, tak moja jaźń potrzebowała kolejnej dawki szaleństwa. Radość z mandatów, których nigdy miałem nie zapłacić, zerwanego kontraktu szefa, kradzieży z bankowego konta już dawno zniknęła. Nie cieszyło mnie to nawet jako wspomnienie. Co zrobiłby bóg?
Paweł Widomski - urodzony w 1965 roku absolwent filologii polskiej. Przed paroma laty opuścił miasto i wraz z rodziną zamieszkał na wsi. W wieku pięćdziesięciu lat zerwał z zawodową przeszłością, włożył garnitur do szafy i powrócił do pasji z młodości pisania.

Oprócz niniejszej powieści na wydanie czekają kolejne książki Widomskiego - erotyczny thriller "Ożeniłem się z nimfomanką" oraz opowieść o seryjnym mordercy - "Zmysł".

Od 2016 roku Paweł Widomski prowadzi stronę jakmniezabijesz.pl oraz fan page na Facebooku, na których codziennie umieszcza krótkie opowiadania, nierzadko przepełnione czarnym humorem.

W działaniach wspiera go młodsza o ćwierć wieku żona - Dominika.

Książka „Byłem bogiem” - oprawa miękka - Wydawnictwo Novae Res.

Książka posiada 288 stron i została wydana w 2018 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Byłem bogiem"
Paweł Widomski - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Dziewczyna z kabaretu - okładka książki
Dziewczyna z kabaretu Manula Kalicka
Dom nad jeziorem - okładka książki
Dom nad jeziorem Kate Morton
Dom w Riverton - okładka książki
Dom w Riverton Kate Morton