pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
okładka książki - Szkoła dyrektora Dreamera
Szkoła dyrektora Dreamera 19.53 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Sword Art Online #05. Widmowy pocisk
Sword Art Online #05. Widmowy pocisk 21.27 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Niepełka
Niepełka 14.72 zł pozycja dostępna!
Księgarnia »
Książki »
»
Był tu Amadeusz
książka:

Był tu Amadeusz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Warszawska Firma Wydawnicza
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 84 s.
Wymiar: 125x195 mm
EAN: 9788378050865
ISBN: 978-83-7805-086-5
Data: 2012-04-18
Cena wydawcy: 18.00 złpozycja niedostępna

Był tu Amadeusz - Beata Herzog - opis książki:

A gdyby w twojej szkole pojawił się nagle Amadeusz Tak, właśnie TEN Amadeusz - Wolfgang Amadeusz Mozart. Tyle że wyglądałby jak twój kolega z klasy, na przykład Janek. To właśnie wydarzyło się w pewnym malowniczym miasteczku na północy Polski. Niebiańska Góra zdecydowała, że pora pomóc Ziemianom, przynajmniej w kilku sprawach, bo sami nie dadzą sobie rady. Wybitni przedstawiciele ludzkości zamieniają się więc na pewien czas miejscami z duszami wybranych osób, które w tym czasie przechodzą kuracje mentalne zafundowane im przez Zespół Centralnej Energii Kosmosu.

Janek, uczeń drugiej klasy gimnazjum, do tej pory uznawany za największego łobuza i rozrabiakę, zaczyna się dziwnie zachowywać. Odnosi się serdecznie do rodziców i dyskutuje z nimi przy śniadaniu, a w szkole zadziwia woźnego, nauczyciela historii, w końcu zaś samego dyrektora. Oczywiście tak naprawdę to nie Janek, tylko Amadeusz, który został wysłany na Ziemię z misją. Ma obudzić senne miasteczko, gdzie nie segreguje się odpadów, gdzie śmieci trafiają częściej do rzeki niż na wysypisko albo też są palone na przydomowym podwórku, słowem, gdzie nie dba się o otaczające człowieka środowisko. W wypełnieniu zadania pomaga mu koleżanka z klasy, Kaśka, która zostaje wtajemniczona w szczegóły misji. Wkrótce nawiązuje się między nimi nić sympatii, a może nawet czegoś więcej Intrygująca akcja obfitująca w akcenty humorystyczne - zwłaszcza gdy Amadeusz zapomni, że wszyscy uważają go za Janka albo gdy znajdzie się w pobliżu jakiegoś instrumentu muzycznego. Wielowątkowa opowieść podejmująca tematy związane nie tylko z ochroną środowiska, ale także z opieką nad zwierzętami, wrażliwością na drugiego człowieka, podejściem dorosłych - a w szczególności nauczycieli - do dzieci i młodzieży.

Czy Amadeuszowi uda się zmienić mieszkańców sennego miasteczka Czy zdobędzie nowych przyjaciół i pomocników Jak ułożą się jego relacje z Kaśką A co z Jankiem, czy powróci na Ziemię Jeśli chcesz się tego dowiedzieć, odpowiedzi czekają w świetnie napisanej, barwnej, wciągającej, przygodowej i fantastycznej opowieści Był tu Amadeusz autorstwa Beaty Herzog.

Książka „Był tu Amadeusz” - oprawa miękka - Wydawnictwo Warszawska Firma Wydawnicza.

Książka posiada 84 stron i została wydana w 2012 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Był tu Amadeusz"
Beata Herzog - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Dryft - okładka książki
Dryft Karen Gillece