pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Był sobie kraj Rozmowy o Polsce
Tytuł książki:

Był sobie kraj Rozmowy o Polsce

Autor książki:

Magdalena M. Baran

Dane szczegółowe:
Wydawca: Liberte
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 218 s.
EAN: 9788361894162
ISBN: 978-83-6189-416-2
Data: 2021-06-25
28.46  39.99  11.53 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Był sobie kraj Rozmowy o Polsce - opis książki:

Wśród rozmówców znaleźli/-ły się: Michał Boni, Tadeusz Gadacz, Sylwia Gregorczyk-Abram, Jarosław Gugała, Zbigniew Mikołejko,Wojciech Sadurski, Izabella Sariusz-Skąpska, Aleksander Smolar i Michał Wawrykiewicz.

"Urzeka mnie w tej książce, że jest próbą powrotu do tego, co najprostsze, ale dziś wyparte i utracone. Powrót do rozmowy, dialogu, niespiesznej wymiany myśli z dala od bezduszno-bezmyślnych "polemik", które dewastują nasz kraj - oto jedyna droga do ocalenia."
Piotr Augustyniak
"W czasie, gdy na świecie dominuje monolog, rozmowa staje się bezcenna. Magdalena M. Baran w swojej książce przywraca rozmowie powagę i znaczenie."
Jarosław Makowski

Stoimy na wspólnej scenie. Odnajdujemy kontekst, w którym razem zastanawiamy się "Co nas obchodzić mogłoby w tym kraju, gdzie przyjaciele z dala się obchodzą" Bo jednak coś nas obchodzi, zajmuje, martwi. I patrząc na świat, będąc zanurzonymi w coraz bardziej niedogodnej, a nawet groźnej codzienności, nie rwiemy sobie włosów z głowy, ale szukamy. Przekopując się przez te ponad już trzydzieści lat polskiej wolności - pojmowanej zarówno jako wolność osobista, polityczna, jak i jako kategoria społeczna - szukamy klucza do własnej wspólnoty, ale też do naszej indywidualności.

(fragment książki)

Magdalena M. Baran - doktor filozofii, historyk idei, publicystka; adiunkt w Instytucie Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Naukowo zajmuje się problematyką wojny, filozofią polityki, zagadnieniami związanymi z etyką rządu i zarządzaniem konfliktem. Współpracuje z ośrodkami naukowymi w kraju i za granicą. Autorka książek Znaczenie wojny. Pytając o wojnę sprawiedliwą (Fundacja Liberté! 2018) i Oblicza wojny (Arbitror 2019). Obecnie pracuje nad książką poświęconą aksjologicznym narzędziom wojny. Autorka ponad 150 artykułów. Redaktor prowadząca miesięcznik Liberté!.

Książka "Był sobie kraj Rozmowy o Polsce" - Magdalena M. Baran - oprawa miękka - Wydawnictwo Liberte. Książka posiada 218 stron i została wydana w 2021 r. Cena 28.46 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]