pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Był dom... Wspomnienia

Autor książki:

Anna Szatkowska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Literackie, WL
Rok wyd.: 2011
Oprawa: miękka
Ilość stron: 352 s.
Wymiar: 145×205 mm
EAN: 9788308045893
ISBN: 978-83-0804-589-3
Data: 2006-12-21
Cena wydawcy: 39.90 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Kossakowie. Biały mazur
Kossakowie. Biały mazur 29.71 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Zofia Kossak. Opowieść biograficzna
Zofia Kossak. Opowieść biograficzna 39.55 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Wspomnienia z Kornwalii 1947-1957
Wspomnienia z Kornwalii 1947-1957 28.73 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Wspomnienia
Wspomnienia 32.07 zł pozycja dostępna!

Był dom... Wspomnienia - Anna Szatkowska - opis książki:

Bogato ilustrowana, niezwykła historia rodziny Kossaków osnuta wokół XX-wiecznej historii Polski

Wspomnienia Anny Szatkowskiej odnoszą się do losów rodziny Kossaków (dziadkowie z rodziny Kossaków, matka: Zofia Kossak-Szczucka). Dzieje rodzinne pokrywają się nieuchronnie z ówczesną, skomplikowaną historią Polski. Wspomnienia sięgają od lat przedwojennych, przez okres wojny, po lata 60-te.

Szatkowska perfekcyjnie oddaje specyfikę tamtego czasu, przedstawia historię barwną, pełną drobiazgów, jednocześnie wierną faktom. Przez karty książki przewijają się znane postacie historyczne, przyjaciele i znajomi autorki. W każdej z tych postaci odbija się jakaś część dziejów Polski i Europy. Najważniejszą rolę odgrywa w książce matka autorki, Zofia Kossak, której działalność staje się punktem odniesienia do własnego życia Anny Szatkowskiej.

Niewątpliwym dodatkowym atutem wspomnień jest przejmująca, zarejestrowana dzień po dniu, szczegółowa relacja z Powstania Warszawskiego. W obrębie książki znalazły się bowiem obszerne fragmenty dziennika spisywanego kilka tygodni po upadku Powstania.

Książka "Był dom…” stanowi dla mnie jednak swoiste objawienie. Sztukę prostego, sugestywnego opowiadania o dramatycznych faktach przeżywanej historii II wojny światowej i jej następstw posiadła bowiem Anna w stopniu znakomitym. Okazał a się kolejną utalentowaną przedstawicielką rodu Kossaków. Zawdzięczamy jej pasjonujący w swej szczerości i jasności obraz, świadectwo życia Zofii Kossak i jej najbliższych w dobie wielkiej próby serc i sumień, w Polsce ciemiężonej i walczącej, wśród wielu ludzi, których już nie ma między nami.
Władysław Bartoszewski

Anna Szatkowska – pochodzi z rodziny Kossaków. Dziadek był bratem malarza Wojciecha, ona sama jest córką Zofii Kossak-Szczuckiej - autorki powieści historycznych, publicystki, aktywnej działaczki społecznej. Anna Szatkowska wyjechała wraz z matką za granicę już w 1945 roku. Obecnie mieszka w Szwajcarii.

Książka „Był dom... Wspomnienia” - oprawa miękka - Wydawnictwo Literackie, WL. Książka posiada 352 stron i została wydana w 2011 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""
Anna Szatkowska - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Zofia Kossak. Opowieść biograficzna - okładka książki
Zofia Kossak. Opowieść biograficzna Joanna Jurgała-Jureczka