pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Burze w mózgu. Opowieści ze świata neurologii
Tytuł książki:

Burze w mózgu. Opowieści ze świata neurologii

Autor książki:

Suzanne O Sullivan

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 336 s.
Wymiar: 135x205 mm
EAN: 9788323346289
ISBN: 978-83-2334-628-9
Data: 2019-10-17
39.48  47.00  7.52 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Burze w mózgu. Opowieści ze świata neurologii - Suzanne O Sullivan - opis książki:

Kolejna książka autorki bestsellera "Wszystko jest w twojej głowie"
Zagadkowe objawy choroby u pacjentów powodują, że lekarze muszą włożyć wiele trudu, by ustalić, co się za nimi kryje. Burze w mózgu przedstawiają takie niecodzienne historie: mężczyzna widzi przebiegające przez pokój postaci z kreskówki, pewna dziewczyna ma wrażenie, jakby świat zmieniał się w scenerię z Alicji w Krainie Czarów. Jeszcze inna, gdy tylko pomyśli, że chce wykonać jakiś ruch, staje się bezwładna niczym szmaciana lalka.

Suzanne O Sullivan, neurolożka z wieloletnim stażem, dowodzi, że często kluczem do wyjaśnienia niezwykłych objawów jest mózg. To nasz najbardziej skomplikowany narząd, kontrolujący cały organizm, wciąż skrywający przed nami wiele tajemnic. Działania lekarza diagnozującego zaburzenia w jego funkcjonowaniu przypominają często pracę detektywa. W tej pasjonującej książce autorka łączy przykuwające uwagę historie pacjentów z naukowymi wyjaśnieniami pokazującymi, skąd czerpiemy naszą wiedzę o mózgu i jak niewyobrażalnie jest on złożony.

Burze w mózgu opisują ogromną determinację w odkrywaniu sekretów ludzkiego organizmu oraz moc nadziei, która nieprzerwanie towarzyszy pacjentom i lekarzom.

Ten zbiór fascynujących opowieści klinicznych przekonująco dowodzi, że w naszej głowie w każdej sekundzie dzieje się coś niezwykłego.

Daily Telegraph
O Sullivan w bardzo klarowny sposób opisuje tajemnice mózgu.

The Guardian
Opowiadając prawdziwe ludzkie historie, autorka w bezpretensjonalny sposób wyjaśnia przeciętnemu czytelnikowi, jak działa mózg i do czego prowadzą jego zaburzenia.

The Times
Świetna książka. O Sullivan jest według mnie obecnie najlepszą autorką książek popularnonaukowych, prawdziwa spadkobierczyni Olivera Sacksa.

Sathnam Sanghera, autor The Boy with the Topknot
Suzanne O Sullivan jest brytyjską neurolożką z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, ekspertem w leczeniu padaczki. Pracowała w Szpitalu Królewskim w Londynie, obecnie jest specjalistą w Narodowym Szpitalu Neurologicznym i Neurochirurgicznym oraz w ośrodku leczenia padaczki prowadzonym przez brytyjskie Towarzystwo Epileptologii. Specjalizuje się w diagnozowaniu złożonych przypadków padaczki oraz interesuje się chorobami psychogennymi.

Za swoją bestsellerową książkę Wszystko jest w twojej głowie otrzymała nagrody Wellcome Book Prize i Royal Society of Biology Book Prize.

Książka „Burze w mózgu. Opowieści ze świata neurologii” - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego. Książka posiada 336 stron i została wydana w 2019 r. Cena 39.48 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Burze w mózgu. Opowieści ze świata neurologii"
Suzanne O Sullivan - autor m.in.:
Wszystko jest w twojej głowie - okładka książki
Wszystko jest w twojej głowie Suzanne O Sullivan;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Nareszcie skoncentrowani. Innowacyjny - okładka książki
Nareszcie skoncentrowani. Innowacyjny program... James Greenblat, Bill Gottlieb
Stres zawodowy w służbach ratowniczych - okładka książki
Stres zawodowy w służbach ratowniczych Nina Ogińska-Bulik, Martyna Kaflik-Pieróg
Produkty podobne: