pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Bunt wizjonerów
Bunt wizjonerów 30.63 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Singapur. Twierdza której nie było
Singapur. Twierdza której nie było 34.98 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Ortodoksja i chaos
Ortodoksja i chaos 35.20 zł pozycja dostępna!
Księgarnia »
Książki »
»
Bunt. O potrzebie rewolucji seksualnej na Bliskim Wschodzie
książka:

Bunt. O potrzebie rewolucji seksualnej na Bliskim Wschodzie

Dane szczegółowe:
Wydawca: Prószyński
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 256 s.
Wymiar: 125x205 mm
EAN: 9788380692275
ISBN: 978-83-8069-227-5
Data: 2016-08-11
pozycja niedostępna

Bunt. O potrzebie rewolucji seksualnej na Bliskim Wschodzie - Mona Eltahawy - opis książki:

Dla Mony Eltahawy kontrowersje to chleb powszedni. Dziennikarka, od lat zaangażowana w walkę na rzecz autonomii, bezpieczeństwa i godności kobiet w społecznościach muzułmańskich, swoimi tekstami oraz działalnością budzi zarówno głosy żarliwego poparcia, jak i zajadłego sprzeciwu. Jej literacki debiut, świeżo wydany "Bunt", z całą mocą potępia siły politycznej, kulturalnej i religijnej represji, degradujące miliony kobiet do rangi obywateli drugiej kategorii.

Dzięki wieloletniemu zaangażowaniu w walkę o prawa kobiet jako bojowniczka i komentatorka, Mona Eltahawy wyjaśnia, dlaczego od 2010 roku, kiedy rozpoczęła się Arabska Wiosna, kobiety świata arabskiego muszą stać na barykadach dwóch rewolucji, walcząc ramię w ramię z mężczyznami przeciwko represyjnym reżimom, a równocześnie z całym systemem polityczno-ekonomicznym, który gnębi kobiety w Egipcie, Arabii Saudyjskiej, Tunezji, Libii, Jemenie oraz innych państwach. Autorka odwiedziła każdy zakątek Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, aby spotkać się z kobietami i wysłuchać ich opowieści. Niniejsza książka stanowi apel o potępienie i o stanowczy sprzeciw wobec - jak pisze autorka - "toksycznej mieszanki kultury, religii i polityki". "Bunt" jest żarliwym manifestem nadziei i wściekłości, w równej mierze pouczającym, co wichrzycielskim.

Mona Eltahawy jest niezależną dziennikarką i komentatorką. Jej eseje o prawach kobiet w świecie islamu pojawiały się w różnych publikacjach, w tym w "The Washington Post" i "The New York Times". Gościnnie występowała w MSNBC, BBC, CNN, PBS, Al-Dżaziry, NPR, i wielu innych stacjach radiowych i telewizyjnych. Ceniona jest za ostre i krytyczne wypowiedzi. Mieszka w Kairze i Nowym Jorku.

Książka „Bunt. O potrzebie rewolucji seksualnej na Bliskim Wschodzie” - oprawa miękka - Wydawnictwo Prószyński.

Książka posiada 256 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Bunt. O potrzebie rewolucji seksualnej na Bliskim Wschodzie"