pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Bunt mas
Tytuł książki:

Bunt mas

Autor książki:

Jose Ortega y Gasset

Dane szczegółowe:
Wydawca: Replika
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 288 s.
Wymiar: 130x200 mm
EAN: 9788366217751
ISBN: 978-83-6621-775-1
Data: 2020-01-15
Cena wydawcy: 34.90 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:

Jedno z najważniejszych dzieł myśli społecznej XX wieku
Bunt mas to książka ceniona przez psychologów i socjologów na całym świecie. Stanowi swoistą biblię na temat zachowań różnych ludzkich zbiorowości, a w szczególności ukazuje wizję autora na temat buntu, który ma oddzielić naszą epokę od całej wcześniejszej historii. Pozycja ta, której twórcą jest wybitny hiszpański filozof i pisarz, José Ortega y Gasset, nieustannie pozostaje jednym z najbardziej wpływowych dzieł XX wieku.

Masy możemy zdefiniować jako zjawisko psychologiczne, nie musi to być koniecznie tłum złożony z indywidualnych jednostek.

Masy to ludzie przeciętni. W ten sposób to, co było jedynie ilością, tłumem, nabiera znaczenia jakościowego; staje się wspólną społeczną nijakością. Masy to zbiór ludzi nie wyróżniających się niczym od innych, będących jedynie powtórzeniem typu biologicznego.

José Ortega y Gasset (1883-1955) - hiszpański filozof i autor książek. Absolwent Uniwersytetu Deusto (Deustuko Unibertsitatea) w Bilbao oraz Uniwersytetu Centralnego (La Universidad Central) w Madrycie. Studiował także w Niemczech, co wywarło duży wpływ na obrany przez niego później kierunek filozoficzny, który nazywano racjowitalizmem. Opiera się on przede wszystkim na racjonalnym sposobie poznania rzeczy, przy założeniu, że życie jednostkowe jest tylko fragmentem życia jako takiego. Dziś jako najważniejsze jego dzieło podaje się Bunt mas, które pomimo znacznego upływu czasu, odkąd zostało napisane, nie zestarzało się ani trochę.

Książka "Bunt mas" - José Ortega y Gasset - oprawa miękka - Wydawnictwo Replika. Książka posiada 288 stron i została wydana w 2020 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również: