pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
audiobook:

Broad Peak. Niebo i piekło

Dane szczegółowe:
Wydawca: HERACLON
Rok wyd.: 2018
Rodzaj nośnika: CD
EAN: 9788381461955
Data: 2018-10-03
30.21 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis audiobooka:

Czy wraz z tragedią na Broad Peak kończy się w Polsce himalaizm, jaki znaliśmy dotychczas?
Autorzy próbują odpowiedzieć na to pytanie, analizując krok po kroku najważniejsze wydarzenia podczas polskiej wyprawy na Broad Peak w 2013 roku. Przeprowadzają dramatyczne rozmowy ze świadkami wydarzeń, przyjaciółmi tragicznie zmarłych i ich rodzinami. Dokonują wiwisekcji etyki polskiego himalaizmu. Piszą też o granicach pasji, zastanawiają się, czy wspinaczka jest hymnem wolności, czy też raczej najwyższe góry powinniśmy nazywać Himalajami egoizmu?
W tej książce nie znajdziecie spekulacji i sensacji. To rzetelna relacja z dokonań "Lodowych Wojowników", porywająca opowieść o wyjątkowych ludziach, którzy przesunęli granicę naszych możliwości i na zawsze przejdą do historii. Wierzę, że każdy z bohaterów tej książki zginął robiąc to, co kochał najbardziej i nie nam, którzy pozostali bezpiecznie na nizinach, to oceniać. Warto przeczytać "Broad Peak. Niebo i piekło" i szczerze odpowiedzieć sobie na pytanie, jaka jest cena marzeń, którą warto zapłacić.

- Martyna Wojciechowska

Audiobook „Broad Peak. Niebo i piekło” - oprawa CD - Wydawca: HERACLON. Cena 30.21 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.