pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Blog

Autor książki:

Jacek Bocheński

Dane szczegółowe:
Wydawca: AGORA
Rok wyd.: 2016
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 288 s.
Wymiar: 135x215 mm
EAN: 9788326824012
ISBN: 978-83-2682-401-2
Data: 2016-10-25
Cena wydawcy: 39.99 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Jacek Bocheński, pisarz, publicysta, opozycjonista, działacz licznych instytucji kulturalnych. Rocznik 1926. Kilka lat temu powiedział sobie: "Masz klawiaturę, ekran w komputerze. Jest świat naokoło. Zapisuj, co tobie i światu się zdarzy. Pisz Blog. Zobaczymy, jak ci pójdzie." Po czym odkrywa, że w pisaniu blogu nie chodzi o literaturę, lecz o życie. Bloger nie tyle pisze, ile "potwierdza swoje ego: ja jestem".

Jak zatem "jest" Jacek Bocheński? On sam twierdzi, że zwyczajnie. Ale cóż to za zwyczajność, w której przeplatają się pijackie scenki spod osiedlowego marketu, ze wspomnieniami o Konstantym Ildefonsie - Gałczyńskim kopiącym własną sztuczną szczękę, z przejmującymi przemyśleniami o stosowaniu tortur, z anegdotami z przyjęć i sylwestrów, reminiscencjami wojennymi, cierpkimi komentarzami na temat bieżących wydarzeń politycznych i pewną dozą ironicznych komentarzy na temat Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Służew nad Dolinką i jej mieszkańców. I jeszcze kobiety, którym autor kupuje ciasteczka, ostrzegając lojalnie, że spotkanie opisze na blogu.

Pasjonująca lektura dla ludzi ciekawych wszystkiego.

Książka "Blog" - Jacek Bocheński - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo AGORA. Książka posiada 288 stron i została wydana w 2016 r.