pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Bliżej centrum czy na peryferiach? Polskie kontakty gospodarcze z...
Książki »
Tytuł książki:

Bliżej centrum czy na peryferiach? Polskie kontakty gospodarcze z zagranicą w XX wieku

Autor książki:

Leszek J. Jasiński

Dane szczegółowe:
Wydawca: TRIO
Rok wyd.: 2011
Oprawa: twarda
Ilość stron: 524 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788374362481
ISBN: 978-83-7436-248-1
Data: 2011-03-30
43.66  55.00  11.34 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Wydane wspólnie z Centrum Europejskim Natolin Publikacja jest pierwszą monografią opisująca całość zagadnień składających się na relacje gospodarcze Polski z resztą świata w okresie rozbiorów na początku XX wieku, w Drugiej Rzeczpospolitej, w PRL i w pierwszych latach Trzeciej Rzeczpospolitej. Przedmiotem badań stał się handel zagraniczny, handel usług, powiązania kapitałowe z zagranicą, transgraniczna mobilność pracy, obecność w organizacjach międzynarodowych, kooperacja przemysłowa i współpraca naukowo techniczna. Autor stara się znaleźć odpowiedź na pytanie, jak polskie dokonania gospodarcze i budowa pozycji międzynarodowej powinny być odbierane na tle osiągnięć innych krajów, a zwłaszcza naszych bliskich partnerów i sąsiadów. Książka warta polecenia ze względu na wartości merytoryczne, komunikatywność języka przekazu, ale przede wszystkim dlatego, że stanowi kompendium wiedzy o polskich międzynarodowych kontaktach gospodarczych w XX wieku.
Książka nagrodzona:
* ECONOMICUS 2011 – wyróżnienie w kategorii "najlepsza książka szerząca wiedzę ekonomiczną” w konkursie organizowanym przez "Dziennik Gazeta Prawna”
* Nagroda w konkursie im. Oskara Haleckiego Książka Historyczna Roku 2011 w kategorii ”najlepsza książka naukowa poświęcona dziejom Polski i Polaków w XX wieku”

Książka "Bliżej centrum czy na peryferiach? Polskie kontakty gospodarcze z zagranicą w XX wieku" - Leszek J. Jasiński - oprawa twarda - Wydawnictwo TRIO. Książka posiada 524 stron i została wydana w 2011 r. Cena 43.66 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Leszek J. Jasiński - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Ferajna z Placu Przegranych - okładka książki

Ferajna z Placu Przegranych

Wiesław Rozbicki
Produkty podobne:
Z Panem Bogiem w łagrach - okładka książki

Z Panem Bogiem w łagrach

ks. Stanisław Ryżko