pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Bliżej centrum czy na peryferiach? Polskie kontakty gospodarcze z...
Księgarnia »
Książki »
książka:

Bliżej centrum czy na peryferiach? Polskie kontakty gospodarcze z zagranicą w XX wieku

Dane szczegółowe:
Wydawca: TRIO
Rok wyd.: 2011
Oprawa: twarda
Ilość stron: 524 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788374362481
ISBN: 978-83-7436-248-1
Data: 2011-03-30
Cena wydawcy: 55.00 złpozycja niedostępna

Bliżej centrum czy na peryferiach? Polskie kontakty gospodarcze z zagranicą w XX wieku - Leszek J. Jasiński - opis książki:

Wydane wspólnie z Centrum Europejskim Natolin Publikacja jest pierwszą monografią opisująca całość zagadnień składających się na relacje gospodarcze Polski z resztą świata w okresie rozbiorów na początku XX wieku, w Drugiej Rzeczpospolitej, w PRL i w pierwszych latach Trzeciej Rzeczpospolitej. Przedmiotem badań stał się handel zagraniczny, handel usług, powiązania kapitałowe z zagranicą, transgraniczna mobilność pracy, obecność w organizacjach międzynarodowych, kooperacja przemysłowa i współpraca naukowo techniczna. Autor stara się znaleźć odpowiedź na pytanie, jak polskie dokonania gospodarcze i budowa pozycji międzynarodowej powinny być odbierane na tle osiągnięć innych krajów, a zwłaszcza naszych bliskich partnerów i sąsiadów. Książka warta polecenia ze względu na wartości merytoryczne, komunikatywność języka przekazu, ale przede wszystkim dlatego, że stanowi kompendium wiedzy o polskich międzynarodowych kontaktach gospodarczych w XX wieku.
Książka nagrodzona:
* ECONOMICUS 2011 – wyróżnienie w kategorii "najlepsza książka szerząca wiedzę ekonomiczną” w konkursie organizowanym przez "Dziennik Gazeta Prawna”
* Nagroda w konkursie im. Oskara Haleckiego Książka Historyczna Roku 2011 w kategorii ”najlepsza książka naukowa poświęcona dziejom Polski i Polaków w XX wieku”

Książka „Bliżej centrum czy na peryferiach? Polskie kontakty gospodarcze z zagranicą w XX wieku” - oprawa twarda - Wydawnictwo TRIO.

Książka posiada 524 stron i została wydana w 2011 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Bliżej centrum czy na peryferiach? Polskie kontakty gospodarcze z..."
Leszek J. Jasiński - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Ferajna z Placu Przegranych - okładka książki
Ferajna z Placu Przegranych Wiesław Rozbicki