pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Bitwy żołnierza polskiego na Zachodzie podczas II wojny światowej

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bellona
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 640 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788311141926
ISBN: 978-83-11-14192-6
Data: 2016-06-16
Cena wydawcy: 39.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Walki polskich formacji zbrojnych na Zachodzie podczas II wojny światowej odegrały ważną rolę w kształtowaniu nowoczesnego patriotyzmu Polaków. Ich przebieg rzutował na dalszy tok spraw związanych z Polską i wywarł wpływ na kształt naszej rzeczywistości politycznej. W początkowym okresie PRL usiłowano podważać a nawet zohydzać sens tych zmagań. Potem pisano że żołnierze owszem krwawili ale politycy nie dorośli do zadań jakie przed nimi stanęły. Obecnie nastał czas na rzetelny rozrachunek z przeszłością choć z kolei nie brakuje głosów bezkrytycznie oceniających Polskie Siły Zbrojne i ich wysiłek wojenny.

Toczą się dyskusje dotyczące choćby takich zagadnień.

Czy przelana krew przyniosła pożądane owoce.

Czy alianci nie zdradzili sprawy polskiej.

Czy Jałta nie przekreśliła naszego wysiłku zbrojnego.

Czy wysiłek nie okazał się daremny.

Często głosy polemistów nawzajem się wykluczają.

Aby czytelnicy mogli wyrobić sobie pogląd na temat poruszanych w dyskusjach zagadnień potrzebna jest rzetelna wiedza historyczna a taką dają w niniejszej publikacji uznani historycy wojskowości zasłużeni w dziele popularyzacji historii prezentujący tu wybrane zwycięskie bitwy polskiego oręża na froncie zachodnim podczas II wojny światowej. Jadwiga Nadzieja, Falaise. Zbigniew Wawer, Monte Cassino. Janusz Odziemkowski, Narwik.

Książka "Bitwy żołnierza polskiego na Zachodzie podczas II wojny światowej" - Jadwiga Nadzieja, Janusz Odziemkowski, Zbigniew Wawer - oprawa twarda - Wydawnictwo Bellona. Książka posiada 640 stron i została wydana w 2016 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]