pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Bitwy Słowian

Autor książki:

Robert F. Barkowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bellona
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 494 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788311155374
ISBN: 978-83-1115-537-4
Data: 2018-11-23
Cena wydawcy: 27.18 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Książka przedstawia genezę, przebieg i skutki poszczególnych konfliktów zbrojnych (bitew) na tle historii politycznej trzech odłamów Słowian wschodnich, południowych i zachodnich na przestrzeni ponad 6 stuleci, od VI do XII wieku, w oparciu o materiały źródłowe (głównie pisane, pomocniczo archeologiczne) oraz opracowania uznanych historyków.
- Etno- i topogeneza Słowian już po ich rozproszeniu się i podziale na odłamy: wschodni (Antowie), południowy (Sklawinowie) i północno-zachodni (w tym Wenedowie, plemiona polskie).
- Wojny staczane przez Słowian południowych i częściowo wschodnich, począwszy od VI wieku (czas najazdów Hunów i Gotów).
- Ekspansja polityczna i osadnicza Słowian, okraszona licznymi konfliktami zbrojnymi.
- Boje Słowian zachodnich z Frankami, Sasami i wikingami z Danii oraz pomiędzy sobą.
- Wojny plemion wschodniosłowiańskich przeciwko Cesarstwu Bizantyjskiemu, Chazarom, Bułgarom Nadwołżańskim i koczowniczym ludom azjatyckim. W tym samym czasie państwo Wielkomorawskie prowadzi liczne wojny z Frankami.
- Piastowie i początek budowy państwa polskiego.
- Bitwy z udziałem Polski, Rusi Kijowskiej i Słowian Połabskich, w tym upadek Rugii, Kopanika, walki Polski z kolejnymi władcami Niemiec (zmagania o Połabie, bitwy pod Cedynią, Krosnem i w kraju Dziadoszan, obrona Głogowa i Niemczy, obrona przed agresją cesarza Fryderyka Barbarossy), a także z Czechami i Rusią Kijowską

Książka "Bitwy Słowian" - Robert F. Barkowski - oprawa miękka - Wydawnictwo Bellona. Książka posiada 494 stron i została wydana w 2018 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]