pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Bitwa o Moskwę

Autor książki:

David Stahel

Dane szczegółowe:
Wydawca: Książka i Wiedza
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 482 s.
Wymiar: 150x235 mm
EAN: 9788305136693
ISBN: 978-83-05-13669-3
Data: 2018-05-11
43.97 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

„Bitwa o Moskwę była z pewnością jednym z punktów zwrotnych drugiej wojny światowej. W tej starannie skonstruowanej i bardzo dobrze udokumentowanej relacji David Stahel bada, jakie możliwości mieli Niemcy w tej kampanii, która w oczywisty sposób okazywała się nie do wygrania. Pozwala ona zrewidować naszą wiedzę o wojnie na Wschodzie".

RICHARD (WERY, autor The Bombing War: Europę, 1939-1945
„Kolejna znakomita praca Davida Stahela - którego wnikliwa wszechstronna analiza oparta została na starannym doborze niemieckich źródeł".

MICHAEL JONES, autor Total War: From Stalingrad to Berlin and After Hitler
„Stahel przekonująco dowodzi, że nadmiernie rozciągnięty, wyczerpany i niekompe-tentnie dowodzony Wehrmacht musiał nieuchronnie ponieść klęskę na froncie pod Moskwą. Rzeczowa i wnikliwa relacja ukazująca złudzenia niemieckiego naczelnego dowództwa".

JEFF RUTHERFORD, autor Combat and Genocide on the Eastern Front:
The German lnfantry s War, 1941-1944
„Stahel proponuje świeże krytyczne spojrzenie na ważny punkt zwrotny drugiej wojny światowej, po raz kolejny dowodząc, że jest jednym z najwybitniejszych na świecie ekspertów od ataku Hitlera na sowiecką Rosję. Jego książka trzyma w napięciu, skłania do refleksji i została oparta na wyczerpującym materiale. Mistrzowskie dokonanie!".

CRAIG W. H. LUTHER, autor Barbarossa Unleashed
W listopadzie 1941 r. Hitler wydał wojskom niemieckim rozkaz przeprowadzenia decydującego ataku na sowiecką stolicę, oddaloną wówczas o niespełna sto kilometrów. Grupa Armii „Środek" została zmuszona do podjęcia ostatniej próby przełamania oporu sowieckiego przed nadejściem zimy. Z niemieckiej perspektywy ostateczny atak na Moskwę miał wszelkie cechy dramatycznej decydującej batalii na Wschodzie, która według wcześniejszych relacji, załamała się dopiero u bram sowieckiej stolicy. David Stahel podważa obecnie ten dominujący pogląd, dowodząc, że ostatnia ofensywa niemiecka w 1941 r. była daremną próbą, którą podkopały błędy operacyjne, niedostatki logistyki, a jej siłę napędową stanowiło coś, co określa jako narodowosocjalistyczne myślenie wojskowe. Opierając się na przeprowadzonych na niespotykaną skalę pracach badawczych niezbadanych dotychczas archiwów wojskowych i listów żołnierzy, Stahel patrzy świeżym okiem na bitwę o Moskwę, która, jeszcze przed sowiecką ofensywą zimową, groziła fiaskiem niemieckiej wojnie na Wschodzie.

Książka "Bitwa o Moskwę" - David Stahel - oprawa miękka - Wydawnictwo Książka i Wiedza. Książka posiada 482 stron i została wydana w 2018 r. Cena 43.97 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.