pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Bierz i czytaj...

Autor książki:

Zofia A. Kłakówna

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Edukacyjne Sp. z o.o.
Rok wyd.: 2023
Oprawa: miękka
Ilość stron: 480 s.
Wymiar: 235x165 mm
EAN: 9788367061070
ISBN: 978-83-6706-107-0
Data: 2023-08-24
Cena wydawcy: 59.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Bierz i czytaj... to zbiór tekstów - jak pisze sama Autorka - łączących w różnym stężeniu formę eseju, szkicu, recenzji, sprawozdania lub felietonu. Dotyczą one zarówno utworów z zakresu literatury pięknej, literatury faktu oraz tekstów naukowych i popularnonaukowych, spektakli teatralnych, filmów i wystaw.

"Bierz i czytaj, jeśli chcesz cokolwiek z tego, co się dookoła dzieje, pojąć i nazwać, jeśli zastanawiasz się, kim jesteś i kim są inni, jeśli chcesz sprawdzić, co inni mają do powiedzenia na tematy, które cię obchodzą, jeśli pytasz o sens i urządzenie świata oraz swego w nim miejsca, jeśli chcesz zachować odrobinę dystansu wobec sytuacji, które wydają się najzupełniej zwariowane Obietnica takiego spojrzenia na rzeczywistość i tego rodzaju rozpoznań zdaje się kryć między innymi właśnie w książkach przedstawianych w kolejnych pięćdziesięciu pięciu rozdziałach niniejszego zbioru

Ze Wstępu

Zbiór szkiców Agnieszki Kłakówny oszałamia, a zarazem zawstydza. Oszałamia erudycją autorki, która książki czyta, czy może pochłania nieustannie, a już na pewno z namiętnością, robi to bowiem dla przyjemności myślenia, a nie jedynie z zawodowego obowiązku... Czyta świat w sposób oryginalny, intensywny, otwierając czytelnikom oczy lub przynajmniej podsuwając im setki inspiracji.

Fragment recenzji Andrzeja Franaszka

Książka "Bierz i czytaj..." - Zofia A. Kłakówna - oprawa miękka - Wydawnictwo Edukacyjne Sp. z o.o.. Książka posiada 480 stron i została wydana w 2023 r.