pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Biblia. Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu z soczewką powiększającą

Autor książki:

Kazimierz Romaniuk

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo M
Rok wyd.: 2013
Oprawa: twarda
Ilość stron: 1416 s.
EAN: 9788375956481
ISBN: 978-83-7595-648-1
Data: 2019-07-01
Cena wydawcy: 84.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Wyjątkowa oferta dla osób starszych i słabowidzących!

Do każdego egzemplarza wydawca dołącza gratis soczewkę powiększającą, która ułatwia lekturę. Soczewka swobodnie mieści się pod okładką Biblii, jest lekka, wygodna w użyciu i niezastąpiona dla Czytelników mających problemy ze wzrokiem.

Biblia wydana przez wydawnictwo M jest wyjątkową limitowaną edycją na Rok Wiary. Zawiera 121 ilustracji Gustave’a Doré, nawiązując do niezwykle cenionych XIX-wiecznych publikacji. Dbałość o szatę graficzną, piękna twarda oprawa, bogato zdobiona złotym ornamentem, wyróżniają tę Biblię od innych wydań dostępnych na rynku.

Autorem tłumaczenia z języków oryginalnych jest bp Kazimierz Romaniuk - jeden z najwybitniejszych biblistów polskich, były przewodniczący Podkomisji Episkopatu ds. Pisma Świętego, wiceprzewodniczący Komisji Episkopatu ds. Wydawnictw Katolickich, członek Rady Naukowej Episkopatu, członek Komisji Episkopatu ds. Nauki Katolickiej i wielu innych gremiów kościelnych.

Prace nad tłumaczeniem trwały ponad 35 lat. Jest to pierwszy od 400 lat - po Biblii ks. Jakuba Wujka - przekład Pisma Świętego na język polski dokonany przez jednego tłumacza.

Tłumacząc Stary Testament, starałem się być wierny zasadom, według których został dokonany przekład Nowego Testamentu. Rezygnując mianowicie ze zbyt daleko posuniętej dosłowności przekładu na rzecz jego zrozumiałości, ograniczyłem noty wyjaśniające do najniezbędniejszych.

Bp Kazimierz Romaniuk o swojej pracy

Przekład Nowego Testamentu dokonany przez ks. prof. Romaniuka rozszedł się w nakładzie ponad pół miliona egzemplarzy.

Biblia zawiera osobiste błogosławieństwo Jana Pawła II, którego udzielił jej czytelnikom 19 marca 2005 roku. Był to jeden z ostatnich tekstów, jakie własnoręcznie podpisał Ojciec Święty przed odejściem do domu Ojca. Błogosławieństwo to ma niezwykły wymiar duchowy.

Książka "Biblia. Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu z soczewką powiększającą" - Kazimierz Romaniuk - oprawa twarda - Wydawnictwo M. Książka posiada 1416 stron i została wydana w 2013 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]