pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Biblia Pierwszego Kościoła (z paginatorami)

Autor książki:

Remigiusz Popowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Vocatio
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 1576 s.
Wymiar: 150x212 mm
EAN: 9788378299615
ISBN: 978-83-7829-961-5
Data: 2019-04-23
Cena wydawcy: 190.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

To jedyny polski przekład Biblii zrealizowany na podstawie najstarszych manuskryptów, które były w użyciu w czasach Jezusa i Apostołów. Większość polskich przekładów Starego Testamentu została zrealizowana w oparciu o teksty masoreckie, które są o tysiąc lat późniejsze niż manuskrypty, których użyto do przekładu Biblii pierwszego Kościoła.

Starochrześcijański znak znajdujący się na okładce i stronie tytułowej tej Biblii znaczy ŚWIATŁO-ŻYCIE. Symbolicznie odnosi się on do Jezusa Chrystusa, który tymi właśnie słowami określał sam siebie (por. J 8,12; J 12,46 oraz J 11,25; J 14,6). Znak ten był znany i używany już w IV w. przez chrześcijan na terenach Syrii.

W tym wydaniu księgi deuterokanoniczne wyróżnione zostały drukiem w kolorze niebieskim, a słowa Jezusa wydrukowano kolorem czerwonym.

"BIBLIA PIERWSZEGO KOŚCIOŁA to monumentalne dzieło translatorskie dokonane przez ks. prof. Remigiusza Popowskiego SDB, stanowiącego jego opus vitae, za co otrzymał nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Katolickich DIAMENTOWY FENIKS."
ks. prof. zw. dr hab. Waldemar Chrostowski
Kierownik Katedry Hermeneutyki Biblijnej UKSW
"BIBLIA PIERWSZEGO KOŚCIOŁA to diament polskiej biblistyki, który łączy Septuagintę - najstarszy grecki przekład Biblii hebrajskiej z Nowym Testamentem. Dzięki lekturze tego dzieła polski czytelnik będzie mógł głębiej zrozumieć i doświadczyć duchowego bogactwa pierwszych wspólnot chrześcijańskich, które oddychały Bożym słowem zawartym na kartach Starego i Nowego Testamentu."
ks. prof. Mirosław S. Wróbel
Dyrektor Instytutu Nauk Biblijnych KUL

Książka "Biblia Pierwszego Kościoła (z paginatorami)" - Remigiusz Popowski - oprawa miękka - Wydawnictwo Vocatio. Książka posiada 1576 stron i została wydana w 2019 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]