pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Bezposredniość czy posredniość w polskim procesie karnym
książka:

Bezposredniość czy posredniość w polskim procesie karnym

Dane szczegółowe:
Wydawca: LexisNexis
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 336 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788378065616
ISBN: 978-83-7806-561-6
Data: 2012-11-21
pozycja niedostępna

Bezposredniość czy posredniość w polskim procesie karnym - Dariusz Świecki - opis książki:

Bezpośredniość czy pośredniość w polskim procesie karnym to opracowanie, w którym Autor w przystępny sposób przedstawił rozważania dotyczące przeprowadzania dowodów w postępowaniu przygotowawczym oraz przed sądami pierwszej i drugiej instancji. Omówił także zasadę bezpośredniości w postępowaniu kasacyjnym i wznowieniowym. Opracowanie zawiera analizę przepisów Kodeksu postępowania karnego z przykładowym przedstawieniem rozwiązań funkcjonujących w prawie obcym, a także prezentuje poglądy polskiej nauki oraz bogate orzecznictwo sądowe.

Celem rozważań podjętych w opracowaniu jest odpowiedź na pytanie, czy w polskim postępowaniu karnym dominuje bezpośredniość w przeprowadzaniu dowodów, czy też może przeważa pośredniość postępowania dowodowego. Zasada bezpośredniości służy realizacji zasady prawdy materialnej, dlatego odstępstwa od niej mogą stanowić zagrożenie dla tej zasady. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że ograniczenie zasady bezpośredniości na rzecz pośredniości przyspiesza i usprawnia postępowanie sądowe.

Z uwagi na analizę zagadnień dotyczących postępowania dowodowego i przeprowadzania poszczególnych dowodów publikacja jest skierowana między innymi do prawników praktyków zajmujących się sprawami karnymi: sędziów, prokuratorów, adwokatów oraz aplikantów tych zawodów prawniczych.

Książka „Bezposredniość czy posredniość w polskim procesie karnym” - oprawa miękka - Wydawnictwo LexisNexis.

Książka posiada 336 stron i została wydana w 2012 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Bezposredniość czy posredniość w polskim procesie karnym"
Dariusz Świecki - autor m.in.:
Kodeks postępowania karnego. Komentarz. - okładka książki
Kodeks postępowania karnego. Komentarz. Tom 1-2 Krzysztof Eichstaedt, Dariusz Świecki, Barbara Augustyniak, Michał Kurowski;