pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Bestiarium

Autor książki:

Tomasz Różycki

Dane szczegółowe:
Wydawca: ZNAK
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 198 s.
Wymiar: 124x190 mm
EAN: 9788324018918
ISBN: 978-83-240-1891-8
Data: 2012-03-27
Cena wydawcy: 29.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Bestiarium to pierwsza powieść Tomasza Różyckiego - oniryczna, surrealistyczna i zabawna.

Główny bohater budzi się w środku nocy w obcym mieszkaniu i wyrusza w podróż do własnego domu. Nieoczekiwanie trafia do tajemniczej kamienicy, w której spotyka członków swojej fantasmagorycznej rodziny. Prababka Apolonia daje mu klucz, który ma dostarczyć jej siostrom, wuj Jan zbiera ludzkie dusze do butelek i buduje arkę, stryj wspomina, że zbliża się potop. Bohater krąży w labiryncie pięter, korytarzy, piwnic i podziemnych kanałów. Kiedy nadchodzi powódź, arka, która miała uratować rodzinę, tonie, a bohater na łóżku prababki płynie przez wyśnione rodzinne miasto autora.

Elementy rzeczywistości splatają się z wizjami, tajemnice rodzinne przeobrażają się w groteskę i zarazem prywatną mitologię. Przeżywamy wielką przygodę wyobraźni w świecie stworzonym przez poetę, który brawurowo operuje słowem i - podobnie jak w znakomitych Dwunastu stacjach - bawi się językiem, pod kostiumem komizmu ukrywającym prawdy zaskakująco istotne.

Książka "Bestiarium" - Tomasz Różycki - oprawa miękka - Wydawnictwo ZNAK. Książka posiada 198 stron i została wydana w 2012 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]