pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Beria. Oprawca bez skazy

Autor książki:

Françoise Thom

Dane szczegółowe:
Wydawca: Prószyński
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 992 s.
Wymiar: 165x241 mm
EAN: 9788380970267
ISBN: 978-83-8097-026-7
Data: 2016-11-25
Cena wydawcy: 99.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

W historii Związku Radzieckiego nie ma okresu równie pasjonującego jak ten, który nastąpił bezpośrednio po śmierci Stalina, i mało jest spraw równie tajemniczych, jak śmierć Ławrientija Berii, odsuniętego od władzy wskutek spisku Chruszczowa, Malenkowa i Mołotowa i straconego w 1953 r. Odpowiedzialny za cierpienia i śmierć niezliczonych ofiar sowieckiego komunizmu, także Polaków, w szczególności zaś za śmierć polskich oficerów w Katyniu, Beria w pełni zasłużył na miano największego stalinowskiego zbrodniarza, sadystycznego kata, diabolicznej bestii niezmierzonych osobistych ambicjach. Jednak upadek Związku Sowieckiego i otwarcie archiwów niespodziewanie ukazało jeszcze jeden, paradoksalny wymiar jego wizerunku. Po śmierci Stalina, Beria snuł szeroko zakrojone plany głębokich ustrojowych reform, plany które bez wątpienia stały się bezpośrednią przyczyną jego upadku.

W swojej monumentalnej biografii Berii, francuska sowietolożka Françoise Thom przedstawia pełną sprzeczności i paradoksów postać człowieka, którego Stalin uważał za sowiecki odpowiednik Heinricha Himmlera.

Thom stworzyła monumentalne dzieło, opisujące losy jednego człowieka i całą historię komunizmu.

"Le Figaro"
Françoise Thom jest francuską historyczką i wybitną sowietolożką, wykłada historię nowożytną na Sorbonie. Autorka książek, poświęconych historii Związku Sowieckiego, m.in. "Le Moment Gorbatchev", "Les Fins du communisme" oraz opracowania wspomnień syna Berii "Beria, mon pere: au cour du pouvoir stalinien".

Książka "Beria. Oprawca bez skazy" - Françoise Thom - oprawa twarda - Wydawnictwo Prószyński. Książka posiada 992 stron i została wydana w 2016 r.