pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Będzie skandal. Autoportret Kazimierza Kutza

Autor książki:

Kazimierz Kutz

Dane szczegółowe:
Wydawca: ZNAK
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 388 s.
Wymiar: 150x210 mm
EAN: 9788324059195
ISBN: 978-83-2405-919-5
Data: 2019-11-15
25.24 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Kazimierz Kutz ostatnie lata życia poświęcił na spisanie autobiografii. Odkrywa w niej swoje tajemnice: o denaturacie pitym z aktorami na planie Soli ziemi czarnej, o tym, jak zainspirował Jeremiego Przyborę do napisania piosenki, czy o pełnych szaleństwa wyjazdach do Wenecji w towarzystwie Andrzeja Wajdy i Elżbiety Czyżewskiej. Z odwagą opowiada, jak wyrwał się ze Śląska, jaką cenę zapłacił za swoje wybory i co dawało mu siłę w podążaniu własną artystyczną drogą.

Pisząc o ukochanym Śląsku czy środowisku artystycznym, wydobywa na jaw nieznane dotąd zjawiska i fakty. Z ironią i odwagą podsumowuje ponad 50 lat swojej pracy twórczej. Ta opowieść pozwala zrozumieć, na czym polegał fenomen reżysera.

Książka Kutza, pełna fascynujących wspomnień o początkach Łódzkiej Szkoły Filmowej i pierwszych głośnych filmach zrealizowanych przez jej absolwentów, jest także historią polskiej kinematografii. Opowiedzianą przez uczestnika tych wydarzeń, z perspektywy bardzo prywatnej, obfitującą w skandale, anegdoty zza kulis i malownicze ekscesy obyczajowe.

A ja wiedziałem jedno: stawką jest wyrwanie się z tego śląskiego chomąta, bo u nas każdy chłop musiał być roboczym wołem, niewolnikiem. No i chciałem coś osiągnąć w kulturze. Chciałem być kimś. (...) zachciało mi się zostać facetem moc jakąś w sobie mającym, tajemnicę jakowąś.

(fragment książki)
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Książka "Będzie skandal. Autoportret Kazimierza Kutza" - Kazimierz Kutz - oprawa twarda - Wydawnictwo ZNAK. Książka posiada 388 stron i została wydana w 2019 r. Cena 25.24 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.