pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Dla dzieci pięcioletnich
Dla dzieci pięcioletnich 8.26 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Dla dzieci czteroletnich
Dla dzieci czteroletnich 8.26 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Moje przedszkole
Moje przedszkole 10.04 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Moje przedszkole
Moje przedszkole 14.17 zł pozycja dostępna!
Księgarnia »
Książki »
»
Będę przedszkolakiem
książka:

Będę przedszkolakiem

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bliżej przedszkola
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 28 s.
Wymiar: 200x200 mm
EAN: 9788361246169
ISBN: 978-83-6124-616-9
Data: 2012-06-19
Cena wydawcy: 9.90 złpozycja niedostępna

Będę przedszkolakiem - Regina Dąbrowska - opis książki:

W jaki sposób pomóc nauczycielom, którzy obejmą opiekę nad nowym przedszkolakiem Na co powinni przygotować się rodzice w pierwszych dniach przebywania ich dzieci w przedszkolu Jak przygotować malucha, by traktował ten przełom jako wspaniałą zabawę Posłanie dziecka do przedszkola to nie tylko stresujący okres dla dziecka, ale również dla samych rodziców i opiekunów. Rodzice powinni uzbroić się w cierpliwość, ponieważ w pierwszych dniach dziecko może czuć się zagubione, przejawiać wyraźną niechęć w stosunku do zmian jakich doświadcza w przedszkolu. Wszystko wokół może mu się wydawać dziwne, a nawet straszne. Należy przewidzieć, że dziecko będzie chciało wiedzieć kiedy rodzice wrócą, dlatego przed pożegnaniem się trzeba powiedzieć dziecku teraz będziesz się bawił, potem zjesz śniadanko i obiad, znów się pobawisz a potem mama przyjdzie po ciebie .

Już od marca w przedszkolach w całej Polsce rozpoczynają się dni otwarte, podczas, których rodzice mają możliwość zapoznania się z ofertą przedszkola.

Żeby proces adaptacji przebiegał sprawnie, rodzice wraz z pracownikami przedszkola powinni ze sobą ściśle współpracować.

Doskonałym narzędziem ukazującym dziecku magiczny świat przedszkola jest książeczka BĘDĘ PRZEDSZKOLAKIEM stanowiąca doskonałą pomoc dydaktyczną dla rodziców oraz opiekunów.

Będę przedszkolakiem to książka stanowiąca pomoc dydaktyczną dla rodziców wprowadzających swoje dzieci w nieznany świat przedszkola. Książka w przystępny i obrazowy sposób przedstawia typowe sytuacje, które dziecko napotka w każdej placówce. Poprzez barwne ilustracje skorelowane z tekstami dostosowanymi do wieku odbiorcy opowiada o przedszkolu, jako miejscu przyjaznym dziecku, w którym spotka życzliwych przyjaciół i opiekunów, gdzie wraz z innymi dziećmi odnajdzie miejsce ciekawych i beztroskich zabaw. Ta unikalna pozycja pozwala w obrazowy sposób przedstawić małemu dziecku wszystko to, co czeka na niego za drzwiami prowadzącymi do tajemniczego ogrodu samodzielności.

Książka „Będę przedszkolakiem” - oprawa miękka - Wydawnictwo Bliżej przedszkola.

Książka posiada 28 stron i została wydana w 2012 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Będę przedszkolakiem"
Regina Dąbrowska - autor m.in.:
Przy betlejemskim żłóbku - okładka podręcznika
Przy betlejemskim żłóbku Regina Dąbrowska;