pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Barszalona

Autor książki:

Aga Sarzyńska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Literackie, WL
Rok wyd.: 2017
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 352 s.
Wymiar: 130x205 mm
EAN: 9788308063538
ISBN: 978-83-0806-353-8
Data: 2017-07-06
25.13  34.90  9.77 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 7 dni

Barszalona to debiutancka powieść Agi Sarzyńskiej, obieżyświatki, która dwanaście lat temu rzuciła pracę w korporacji i wyjechała z Polski. Mieszkała w Kenii, Tajlandii, Wietnamie i Indiach, a w 2010 roku osiadła w Barcelonie.

Aga Sarzyńska portretuje taką stolicę Katalonii, jakiej nie da się znaleźć w przewodnikach. Barszalona - przekorna, pikantna i błyskotliwa jak filmy Pedra Almodóvara.

Matylda, główna bohaterka książki, zarabia na życie, ucząc angielskiego. Mieszka w Ravalu, kolorowej, cieszącej się złą reputacją dzielnicy Barcelony. Prawie połowa mieszkańców Ravalu to imigranci: od Pakistańczyków, poprzez Filipińczyków i Marokańczyków, na przybyszach z Europy Środkowo-Wschodniej kończąc. Ci, którzy nigdy tu nie mieszkali, uważają to miejsce za brudne i niebezpieczne.

Ale Matyldę osobliwe międzynarodowe towarzystwo, pełne życiowych rozbitków, przyciąga i fascynuje. Nie robi na niej wrażenia zła sława tego miejsca ani to, że co rano budzą ją kłócące się pod oknem prostytutki.

Przewrotna, niecukierkowa powieść o znajdowaniu swojego miejsca na ziemi? A może historia o tym, że szczęście może być pokręcone i szalone?

Książka "Barszalona" - Aga Sarzyńska - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Literackie, WL. Książka posiada 352 stron i została wydana w 2017 r. Cena 25.13 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ocena: 5 (z 1 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor

Opinie/recenzje:

Autor: Anna ; Ocena: 5 pkt.; Data: 2018-01-28
Niezwykła podróż Matyldy bohaterki książki autorstwa Pani Agi Sarzyńskiej pt.„Barszalona”, to powieść o tym co jest nieznane, a nade wszystko sercu bliskie, a momentami niepewne i niebezpieczne.

Książka składa się 39 rozdziałów przedstawiających życie w dzielnicy stolicy Barcelony, Ravalu mieszkańców na co dzień wzajemnie sobie obcych.

Poznając losy głównej bohaterki odkryłam w niej wrażliwą, chcącą pomagać ludziom w potrzebie, a w razie konieczności bronić ich godności kobietą pełną życia i miłości.

Lubię kiedy każdy z nas zna swoje miejsce na ziemi pomimo tego, że występują w życiu chwile zwątpienia, tajemnic, a właśnie taką osobą jest Matylda, która próbuje swoich sił jako pisarka.

Książkę tę dobrze się czyta ze względu na zastosowanie w tekście dobrze skonstruowanych tekstów dialogowych napisanych z pomysłem i językiem zrozumiałym.

Doświadczenia jakie autorka zdobyła w trakcie podróżowania posłużyły jej aby nadać niezwykłej barwności Matyldzie bohaterce wykreowanej przez nią pierwszej debiutanckiej książce.

Szczególną uwagę zwróciłam na sposób komunikacji wśród mieszkańców oraz na ich pozytywną energię w trakcie pomysłowości na życie.

Z pozostałymi bohaterami można się zaprzyjaźnić, gdyż chcą poznawać na ogół nowych, a grunt to miłe towarzystwo w gronie sympatycznych ludzi.

Książka ta będzie stanowiła nie tylko doskonały przewodnik, ale dzięki opisom autorki można poznać miejsca pełne tajemnic i zasad, które są codziennym życiem mieszkańców.

Miękka oprawa, s. 352, Wydawnictwo Literackie, Kraków, 2017.

Polecam przeczytać tą książkę.
skomentuj opinię/recenzję [+]
Produkty podobne: