pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Barry. Opowiadania o psach

Autor książki:

Andrzej Sarwa

Dane szczegółowe:
Wydawca: Armoryka
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 46 s.
Wymiar: 122x194 mm
EAN: 9788380645141
ISBN: 978-83-8064-514-1
Data: 2018-05-02
Cena wydawcy: 14.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Pies - przyjaciel człowieka. Oklepany frazes. Pies, towarzyszący człowiekowi od tysięcy lat i oddany człowiekowi całym sobą. Pies, kochający swojego właściciela bezwarunkową miłością, nieoczekujący niczego w zamian. Wierny i niezawodny? Lecz stosunek człowieka do psa nie jest już tak jednoznaczny? Dla niektórych jest on kimś bardzo kochanym, nieomal członkiem rodziny, lecz takie osoby znajdują się w mniejszości. Dla innych, dla większości, to tylko przedmiot? I o tyle tylko ważny, o ile doraźnie przydatny? To przedmiot, w którym nie dostrzega się uczuć, nie widzi się, że się boi, że cierpi, że tęskni za dobrym słowem, że płacze... Często dręczony, bo taką "rozrywkę" preferuje jego właściciel, głodzony, bity, dla którego jest tylko byle jaka buda, krótki łańcuch i żałosne resztki z obiadu? Te trzy krótkie opowiadania napisane znakomitym językiem pokazują historie trzech psów po to, by w ludziach, być może, obudzić wrażliwość, a jednocześnie mają stanowić rodzaj - w jakimś sensie - wynagrodzenia tym naszym kudłatym przyjaciołom za zło, jakiego w życiu doznają? Opowiadania powinny zainteresować osoby dorosłe, ale również dotrzeć do jak największej liczby młodych ludzi, kilkunastolatków, którzy jeszcze budują swoją wrażliwość?
(...) trzy krótkie opowiadania napisane znakomitym językiem pokazują historie trzech psów po to, by w ludziach, być może, obudzić wrażliwość, a jednocześnie mają stanowić rodzaj - w jakimś sensie - wynagrodzenia tym naszym kudłatym przyjaciołom za zło, jakiego w życiu doznają?

Książka "Barry. Opowiadania o psach" - Andrzej Sarwa - oprawa miękka - Wydawnictwo Armoryka. Książka posiada 46 stron i została wydana w 2018 r.